A Győri Audi ETO KC hosszabbítás után hétméteresekkel 29-26-ra elvesztette a női kézilabda-Bajnokok Ligája vasárnapi, budapesti döntőjét a román CSM Bucuresti ellen.

Eredmény, női Final Four, döntő:
CSM Bucuresti (román) - Győr 29-26 (13-12, 22-22, 22-24, 25-25) – az élő közvetítés
Budapest, Papp László Sportaréna
v.: Arntsen, Röen (norvégok)
CSM Bucuresti: Grubisic, Pessoa, Iordache (kapusok) – Gulldén 14/8, Curea, A. Rodrigues 1, Jörgensen, Varzaru 1, Bazaliu, Bradeanu, Nan, Vetkova, C. Martin 3, Manea 3, Fisker, Torstensson 3
Győri Audi ETO: Kiss, Grimsbö (kapusok) – Knedlíkova 1, Alstad, Löke 8, Hudák, Hársfalvi, Görbicz 1/1, Kovacsics 2, Sulland 3/3, Lakatos, Amorim 5, Orbán, Groot 4, Broch 1, Tóth G.
hetesek: 8/8, illetve 4/4
kiállítások: 4, illetve 6 perc

A győriek támadásban pontatlanabbak voltak ellenfelüknél az első félidőben, de több lövőhelyzetet alakítottak ki, és eleinte egy-két góllal rendre jobban álltak.

A bukarestiek összeszedetten, hatékonyan kézilabdáztak, így a szünet előtt fordítani tudtak. Svéd légiósuk, Isabelle Gulldén mind a nyolc lövéséből gólt szerzett.

Isabelle Gulldén félelmetesen játszott és 14 gólt szerzett Forrás: AFP/Kisbenedek Attila

A vendégek horvát kapusa, Jelena Grubisic a második felvonásban is hozta a szünet előtt mutatott jó teljesítményét, és mivel a győriek továbbra sem találták Gulldén játékának ellenszerét, felváltva vezettek a csapatok egy-egy góllal.

Az 55. percben úgy tűnt, meglehet a győzelem, hiszen Groot okos lövésével 21-19-re meglépett a Győr, de az ellenfél egyenlített. Görbicz Anita 21 másodperccel a vége előtt meglőtte első és egyetlen gólját, hetese azonban nem volt elég, néhány másodperccel a dudaszó előtt Torstensson a blokk segítségével bepattintotta az egyenlítést (22-22).

Oana Manea és Yvette Broch Forrás: AFP/Kisbenedek Attila

Jöhetett a kétszer ötperces hosszabbítás, amelynek első félidejét a magyar együttes 2-0-ra megnyerte, így ismét ott állt a végső siker kapujában. Sőt még a 68. percben is kettő volt az előny (23-25), azonban Manea szépített, Gulldén pedig félelmetes módon nyolcadik hetesével és 14. góljával hetespárbajra mentette a finálét (25-25).

Kim Rasmussen a csúcsra vezette a román klubot Forrás: AFP/Kisbenedek Attila

A magyar csapat tagjai közül Nycke Groot és Heidi Löke is hibázott, a másik oldalon viszont mindenki betalált, így a CSM Bucuresti egy félelmetes szezonbefejezéssel úgy nyert Bajnokok Ligáját, hogy a Final Four előtt a három budapesti ellenfelével szemben hat csoport- és a középdöntő-mérkőzésen mindössze egy pontot szerzett.

Ez volt a győriek tizedik döntője a nemzetközi porondon: az EHF-kupában négyszer (1999, 2002, 2004, 2005), a KEK-ben egyszer (2006), a Bajnokok Ligájában immár harmadszor (2009, 2012, 2016) vesztettek, és kétszer (2013, 2014) nyertek. A CSM Bucurestinek a mostani volt az első Bajnokok Ligája-idénye, eddig a tavalyi és az idei bajnoki címe volt a legnagyobb sikere, illetve az, hogy a 2011-12-es szezonban bejutott az EHF-kupa legjobb 16 csapata közé.

Bukaresti boldogság Forrás: AFP/Kisbenedek Attila

A nemzetek örökrangsorát a szovjetek vezetik 16 aranyéremmel, az osztrákok nyolccal a másodikok, a dánok héttel a harmadikok. A magyarok a negyedikek négy diadallal, román csapat pedig harmadszor ért a csúcsra.