Görbiczék karmai közé lökte a Fradi a Fehérvárt

kézilabda, illusztráció
Hungary's Szabina Mayer lifts tha ball during the Women's European Championships main round handball match Hungary vs Denmark at the Fonix Hall of Debrecen on December 15, 2014. AFP PHOTO / ATTILA KISBENEDEK
A Ferencváros fehérvári sikerével zárult a női kézilabda NB I alapszakasza a 17. fordulóból elhalasztott, kedden pótolt mérkőzésen. A Fradi ezzel a 34-28-as győzelemmel a második, a Fehérvár a nyolcadik helyen zárt, így utóbbira a Győri Audi ETO vár a negyeddöntőben.

Az alapszakasz első nyolc helyezettje jutott a bajnoki negyeddöntőbe, az első a nyolcadikkal, a második a hetedikkel, a harmadik a hatodikkal, a negyedik az ötödikkel találkozik a négy közé jutásért. A szövetség honlapja szerint a 9-12. helyezettek továbbviszik az alapszakaszból az egymás elleni eredményeiket, és négyes csoportban, pályaválasztói joggal, körmérkőzéses rendszerben játszanak, oda-visszavágó alapon (6 forduló).

Az 1-8. helyért a csapatok a negyeddöntőben, az 5-8. helyért, az elődöntőkben és a helyosztókon egyaránt oda-visszavágó alapon két-két mérkőzést játszanak. Valamennyi fordulóban (negyeddöntő, 5-8. helyért, elődöntők, helyosztók) az első mérkőzésen az alapszakaszban jobb helyezést elért csapat a pályaválasztó.

Forrás: AFP/Kisbenedek Attila