Utolsóként a horvát PDD Zagreb jutott be vasárnap a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe. A zágrábi csapat hazai pályán egy góllal elveszítette a német Rhein-Neckar Löwen elleni nyolcaddöntő első meccsét, a vasárnapi idegenbeli visszavágón viszont 31-29-re győzött, így továbbjutott.

A horvátok mannheimi sikere azért meglepő, mert eddig még sohasem tudtak nyerni a Löwen ellen (a mérleg három döntetlen és négy vereség volt eddig), és a csopportmérkőzések során csupán egyszer nyertek idegenben Celjében (21-20), Plockban 23-23-as döntetlent értek el, miközben a leggyengébb Besiktastól kikaptak.

A Zagreb a következő párharcban a Paris Saint-Germain együttesével találkozik.

Óriási horvát bravúr Mannheimben Forrás: Index.hr

A tavaly ezüstérmes MVM Veszprém a macedón Vardarral csap össze a kölni négyes döntőbe jutásért.

Eredmények, férfi BL, nyolcaddöntő, visszavágó:
Rhein-Neckar Löwen (német) - PPD Zagreb (horvát) 29-31 (15-13)
továbbjutott: a PDD Zagreb 54-53-as összesítéssel.

Flensburg-Handewitt (német) - Montpellier (francia) 31-30 (20-14)
továbbjutott: a Flensburg kettős győzelemmel, 59-57-es összesítéssel.

A negyeddöntő párosítása:
PDD Zagreb - Paris Saint-Germain
THW Kiel - Barcelona (spanyol)
Vardar - Veszprém
Flensburg - Kielce

A negyeddöntő első mérkőzéseire április 20. és 24. között, a visszavágókra pedig április 27. és május 1. között kerül sor, a kölni négyes döntőt pedig május 28-án és 29-én rendezik.