A hajrában, fontos pillanatokban hibázó FTC-Rail Cargo Hungaria 23-21-re kikapott az orosz Rosztov Don otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjében. A mérkőzés legnagyobb hibáját azonban a játékvezetők követték el.

Történt, hogy az utolsó percben a Ferencváros emberelőnyben játszhatott volna, a Rosztov azonban teljes létszámban jött fel a pályára - erre minden csapatnak lehetősége van, ha cserébe leviszik a kapust, és a helyére egy megkülönböztető mezben szereplő játékos érkezik.

Csakhogy az oroszok – és velük együtt a bírók – nagyon elnéztek valamit, hiszen a Rosztovnál plusz két ember támadott az utolsó percben.

Az orosz csapat nyolc emberrel támad via ulloi129 Forrás: ulloi129.hu van_Persil

Az oroszoknak a kiállítás miatt 5+1-ben kellett volna feljönni a pályára, a kapus helyett behozott mezőnyjátékossal lehettek volna 6+0-ban,

ehelyett azonban nyolcan támadtak a Ferencváros ellen, és a bírók ebből semmit sem vettek észre.

Pedig a szabály szerint újabb kiállítást kellett volna ítélniük, a Ferencváros pedig megkapta volna a labdát. Ha a játékvezetők időben észlelik a szabálytalanságot, a magyar csapat - akár - ki is egyenlíthetett volna, még ha erre nem is nagy az esély - ugyanakkor ennél nagyobb csodát is láttunk már női kézilabdában.

Helyszín: Oroszország, Rostov, Sportpalota
Játékvezetők: Miljan Vesovic, Novica Mitrovic (MNE)

Rostov-Don - FTC-Rail Cargo Hungaria 23-21 (13-11)

Rostov-Don: Lunde, Sedoykina, Mekhdieva (kapusok), Avdekova, Bobrovnikova, Borshchenko, Davydenko, Ilina, Kiseleva, Managarova, Petrova, Punko, Sen, Shymkute, Slivinskaya, Stepanova
Vezetőedző: Jan Leslie

FTC-Rail Cargo Hungaria: Szikora, Tomasevic (kapusok), Cifra, Hornyák, Kovacsicz, Lukács, Mészáros, Szamoránsky, Pena, Schatzl, Szarka, Szekerczés, Szekeres, Szöllősi-Zácsik, SZucsánszki
Vezetőedző: Elek Gábor

Az eredmény alakulása: (2-2, 7-4, 9-6, 11-9, 13-11; 14-13, 18-15, 19-17, 22-20, 23-21)

Kiállítások: 6 ill. 2 perc
Hétméteresek: 4/4 ill. 4/4