A továbbjutását már korábban biztosító Szolnok 26 ponttal kikapott az orosz Szaratov vendégeként a férfi kosárlabda Európa-kupa csoportkörének tizedik, utolsó fordulójában. A Sopron női csapata kikapott az Euroligában, a Diósgyőr az Európa-kupában legyőzte a Napolit.

A Szolnok a török Besiktas múlt heti legyőzésével 4/5-re javította győzelmi mérlegét, és egyben - fennállása során először - biztosította továbbjutását a legjobb 32 közé. A 6/3-as mutatóval már szintén továbbjutott Szaratov novemberben 83-79-re kikapott a Tiszaligetben, ezért fűthette a visszavágás vágya.

Eredmény, E csoport, 10. forduló:
Szaratov (orosz)-Szolnoki Olaj 104-78 (18-19, 29-19, 31-16, 26-24)
A magyar csapat legjobb dobói: Borisov 22, Milosevic 15, Wittmann 11

A hat csoportból az első négy-négy csapat jut tovább a legjobb 32 közé, ahol a 24 EK-együtteshez csatlakozik az Euroligától búcsúzó nyolc klub. A második csoportkör január 5-től február 10-ig tart.

Kikapott a Villeneuve-től a Sopron

A Sopron hazai pályán 19 ponttal kikapott szerdán a francia Villeneuve-től a női Euroliga nyolcadik fordulójában.

A csoport, 8. forduló:
Uniqa Sopron-Villeneuve (francia) 50-69 (13-27, 11-17, 14-12, 12-13)
A magyar csapat legjobb dobói: Krnjics 13, Dubei 9, Halvarsson 9

A kontinentális elitbe egy év kihagyás után visszatért magyar bajnok 1/6-os győzelmi mérleggel az A csoport nyolcadik, utolsó helyéről várta a folytatást, míg a Villeneuve 3/4-gyel a hatodik helyen állt.

Sterbenz László tanítványai 4-4-ig tartották a lépést ellenfelükkel, majd onnantól folyamatosan futottak az eredmény után. A sokkal hatékonyabban lepattanózó franciák a 8. percben már 13 ponttal vezettek, az első negyed végén pedig 13-27 állt az eredményjelzőn. A folytatásban csak a válogatott Dubei Debóra és a szerb-magyar Krnjics Szara jeleskedett a hazaiaknál, így a nagyszünetben már 24-44 volt az állás.

A térfélcsere után nem változott a játék képe,

a mezőnyből 49 százalékkal célzó vendégek őrizték előnyüket,

a 30 százalékkal dobó Sopron viszont csaknem két és fél percig gólképtelen maradt. A 38-56-ról induló utolsó negyedre jelentősen csökkent a színvonal, a francia csapat végül magabiztosan nyerte a meccset.

A 15 triplakísérletéből csak egyet értékesítő magyar együttes egyszer sem vezetett a találkozón, és újabb vereségével távol került az első négy helytől, a vele járó továbbjutástól. A csoport 5. és 6. helyezettje a második vonalnak számító Európa-kupa negyeddöntőjében folytatja majd a szereplését.
A soproniak január 6-án az olasz Schiót fogadják.

Csoportelsőként jutott tovább a DVTK

Hatodik csoportmérkőzését is megnyerte a női Európa Kupában a DVTK, amely hazai pályán négy ponttal győzte le az olasz Napolit.

A miskolci csapat már korábban biztosította továbbjutását a nyolcaddöntőbe, a szerdai meccs tétje az volt, hogy megőrzi-e százszázalékos mutatóját. A magyar együttes legeredményesebb játékosa a 16 pontos Horti Dóra volt.

Eredmény, 6. (utolsó) forduló, G csoport:
Aluinvent DVTK Miskolc-Napoli (olasz) 68-64 (25-13, 16-20, 15-14, 12-17)

Az állás: 1. (és továbbjutott) Aluinvent DVTK Miskolc 12 pont/6 mérkőzés, 2. (és továbbjutott) Napoli 10/6, 3. Brno (cseh) 6/5, 4. Orange Blizzards (holland) 5/5.