A bronzérmes Tatabánya egy góllal legyőzte a listavezető, legutóbb második Szegedet a férfi kézilabda NB I szerdai játéknapján. A hazaiak 2011 novembere óta először tudták legyőzni nagy riválist.

Eredmény, férfi kézilabda NB I, 12. forduló:
Grundfos-Tatabánya - Mol-Pick Szeged 27-26 (13-13)
Tatabánya, 1000 néző
v.: Andorka, Hucker
gól: Pásztor Á. 6/3, Krsmancic 5, Díaz 4, Juhász 4, Bodó 3, Vujovic 3, Mazák 2, illetve Balogh Zs. 7, Bombac 6/1, Zubai 3, Mindegía 2, Parrondo 2/2, Blazevic 2, Källman 1, Fekete 1, Curuvija 1, Vranjes 1
hetesek: 3/3, illetve 5/3
kiállítások: 10, illetve 12 perc

Tartalékos összetételben, a sérült Ilyés Ferenc, Thiagus Petrus, Garcia Robledo és Ancsin Gábor nélkül lépett pályára a Szeged kézilabdacsapata Tatabányán. A hazaiak utoljára 2011. november 9-én verték a szegedieket (27-19), de egy évvel később is 30-30-as döntetlent tudtak elérni otthon.

Az első félidőben felváltve vezettek a csapatok, és bár a 25. percben a hazaiak 11-9-nél kétgólos előnyre tettek szert, az első 30 perc 13-13-as döntetlennel zárult.

Szünet után úgy tűnt, a kulcsembereit nélkülözve is erősebb kerettel rendelkező vendégek a maguk javára fordítják a meccset, a 37. percben Parrondo hetesével már 18-15-re vezetett a Szeged.

Díaz Ivo 43 évesen is meghatározó játékos Tatabányán Forrás: Facebook

Ekkor pályára lépett a 43 éves Díaz Ivo, aki remekül játszott, jól osztogatott, hetest harcolt ki és nem mellékesen szerzett négy gólt is. A 47. percben még mindig 22-20-ra a vendégek vezettek, azonban a hazaiak egy 4-1-es sorozattal fordítottak és Krsmancic átlövésével 24-23-nál átvették a vezetést.

Innentől kezdve a Szeged rohant az eredmény után, többször is egyenlített, azonban a kiválóan védő Borbély vezérletével a hazaiak 27-26-ra megnyerték a meccset.