21 pontos előnyről is majdnem kikapott a Sopron

Fegyverneky Zsófia, kosárlabda
Fegyverneky Zsófia (j) és a spanyol Anna Cruz a női kosárlabda Európa-bajnokság Magyarország - Spanyolország mérkőzésén Sopronban 2015. június 14-én. MTI Fotó: Illyés Tibor
Két idegenbeli vereség után a Sopron hazai pályán legyőzte a spanyol Salamancát a női kosárlabda Euroliga harmadik fordulójában.

Eredmény, kosárlabda, női Euroliga, A csoport, 3. forduló:
Uniqa Sopron - Salamanca (spanyol) 73-67 (29-13, 15-13, 9-21, 20-20)
a magyar csapat legjobb dobói: Fegyverneky 15, Krnjics 14, Simon 12, Halvarsson 12, Crvendakic 10, Ciglar 10

A mérkőzés 11-2-es soproni vezetéssel kezdődött, főként a nemrég érkezett svéd Halvarsson és a szerb-magyar Krnjics jóvoltából. Nemsokára a csapatkapitány Fegyverneky Zsófia is bekapcsolódott a pontgyártásba, így a 8. percben 20-9 állt az eredményjelzőn. A 29-13-ról indult második negyedben Sterbenz László együttese már 21 pontra is meglépett (41-20), a nagyszünetben 44-26 volt az állás, Fegyverneky pedig 13 pontnál tartott.

A Salamanca egy 6-0-s, majd 12-2-es rohammal kezdte a második félidőt, és 46-38-nál váratlanul izgalmas lett a meccs. A vendégek 21-9-re hozták a harmadik felvonást, így az utolsó negyed már csak 53-47-ről indult.

Fegyverneky Zsófia 15 pontig jutott Forrás: MTI/Illyés Tibor

A zöld-sárgák eleinte tartották 4-5 pontra olvadt előnyüket, majd négy perccel a vége előtt a spanyol alakulat átvette a vezetést (61-62).

A szerb Aleksandra Crvendakic 66-66-nál triplával segítette a házigazdákat, majd Fegyverneky is betalált, így a hajrá végül a Soproné lett.

Az 1/2-es győzelmi mérlegnél tartó magyar bajnok jövő szerdán a tavaly és 2013-ban is Euroliga-ezüstérmes török Fenerbahcéhoz látogat.

Győzött Csehországban a DVTK

A bajnoki ezüstérmes DVTK 77-73-ra nyert a cseh Brno otthonában az Európa Kupa nyitókörében. A magyar csapat legjobbja a 20 ponttal és 8 lepattanóval záró Alyssia Brewer volt. A PINKK Pécs hazai pályán 15 ponttal kikapott a német Wasserburgtól.

Eredmény, 1. forduló, E csoport:
PINKK Pécsi 424 - Wasserburg (német) 55-70 (12-27, 13-18, 13-17, 17-8)

G csoport:
Brno (cseh) - Aluinvent DVTK Miskolc 73-77 (23-20, 17-18, 18-17, 15-22)

Harmadszor is kikapott a Szolnok

A Szolnoki Olaj a régi-új vezetőedző, Pór Péter első mérkőzésén kikapott az orosz Zenit Szanktpetyerszburgtól szerdán a kosárlabda férfi Európa Kupa harmadik fordulójában, így továbbra is nyeretlen.

Eredmény, E csoport, 3. forduló:
Szolnoki Olaj - Zenit Szanktpetyerszburg (orosz) 75-84 (14-17, 17-20, 18-26, 26-21)
a magyar csapat legjobb dobói: Borisov 22, Vojvoda 20, Green 12

A Szolnok jövő szerdán a török Besiktashoz látogat.

Svédországi győzelemmel kezdett a Szombathely

A Szombathely nyolc ponttal nyert a svéd Södertälje vendégeként a férfi FIBA Kupa első fordulójában.

Eredmény, 1. forduló, C csoport:
Södertälje Kings (svéd) - Falco-Trend Optika KC Szombathely 54-62 (17-13, 8-17, 13-10, 16-22)