Az utolsó csoportmérkőzése eredményétől függetlenül már biztosan nem jut tovább a középdöntőbe a magyar női kosárlabda-válogatott a Romániával közös rendezésű Európa-bajnokságon, mivel harmadszor is kikapott Sopronban. Ezúttal a címvédő spanyolok győztek 69-46-ra.

Eredmény, női kosárlabda-Eb, D csoport, 3. forduló:
Spanyolország - Magyarország 69-46 (21-13, 13-13, 10-15, 25-5)

A magyar csapat gyorsan 2-11-es hátrányba került, majd 14 pontra is meglépett a veretlen ellenfél. A nagyszünetben 26-34 volt az állás. Fordulás után a magyarok Honti Kata révén három pontra feljöttek, ekkor megcsillant a remény, de az utolsó negyed elején bemutatott 12-2-es spanyol roham végleg szertefoszlatta a reményeket.

Az összeroppanó magyarok innentől már nem tudtak komoly ellenállást kifejteni, így eldőlt, hogy nem végeznek a D csoport első három helyén, tehát nem jutnak tovább a győri középdöntőbe, azaz a 14-20. helyen fejezik be az Eb-t.

Honti tíz pontig jutott Forrás: MTI/Illyés Tibor

A magyar együttes Európa-bajnokságokon legutóbb 2003-ban, Görögországban nyert mérkőzést, azóta ugyanis csak 2009-ben jutott ki Eb-re, akkor pedig három vereséggel búcsúzott Lettországban. A válogatott hétfőn 19 órakor a szlovákokkal csap össze, már tét nélküli mérkőzésen.

"A feljavuló védekezésünk révén visszajöttünk a meccsbe, és nem hagytunk könnyű kosarakat az ellenfélnek. Csakhogy az összes meccsünkön elrontottunk egy negyedet, ma az utolsó volt az. A spanyolok 69 pontja önmagában nem sok, de sajnos 23-mal több lepattanót szedtek nálunk. Az utolsó mérkőzésünknek már nincs tétje, de a lányokat nem kell motiválni, hiszen ez egy hazai Eb, és az utolsó dudaszóig küzdeni fognak" - mondta Stefan Svitek szövetségi kapitány.

Fegyverneky Zsófia Forrás: MTI/Illyés Tibor

Amikor így tettünk, akkor nem játszottunk alárendelt szerepet. De az is egyértelmű, hogy 46 ponttal nem lehet meccset nyerni" - vélekedett Fegyverneky Zsófia

A csoport:
Franciaország - Románia 76-67 (20-18, 17-22, 17-20, 22-7)
Montenegró - Ukrajna 84-71 (25-21, 24-14, 18-27, 17-9)

A csoport állása:
1. Montenegró 6 pont/3 mérkőzés (234-184), 2. Franciaország 6/3 (240-197), 3. Ukrajna 5/4, 4. Csehország 4/3, 5. Románia 3/3

B csoport:
Törökország - Görögország 61-50 (14-13, 11-17, 16-6, 20-14)
Olaszország - Lengyelország 66-55 (17-22, 18-9, 16-20, 15-4)

1. Fehéroroszország 6 pont/3 mérkőzés, 2. Görögország 5/3 (160-157), 3. Törökország 5/3 (170-171), 4. Olaszország 4/3 (188-191), 5. Lengyelország 4/4 (208-247)

C csoport:
Lettország - Oroszország 68-62 (22-15, 14-16, 11-17, 21-14)
Szerbia - Nagy-Britannia 76-54 (21-12, 15-14, 28-12, 12-16)

1. Szerbia 6 pont/3 mérkőzés (241-186), 2. Lettország 6/4 (258-263), 3. Oroszország 5/3, 4. Horvátország 4/3, 5. Nagy-Britannia 3/3