Skócia
Magyarország
15:002024. június 15.
Svájc
A MOL-Pick Szeged magabiztos győzelmet aratott vasárnap a dán Aalborg vendégeként a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában.

Eredmény, férfi BL, 3. forduló, D csoport:
Aalborg (dán) - MOL-Pick Szeged 25-28 (11-15)
Aalborg, Gigantium Aréna, 4000 néző
v.: Lopez, Ramírez (spanyolok)
gól: Sagosen 9, Tvedten 4, Berggren 3, Pedersen 2, C. Jensen 2, Slundt 2, Barud 2, M. Jensen 1, illetve Balogh 13/6, Bombac 6, Zubai 3, Ancsin 3, Mindegía 2, Vranjes 1
hetesek: 0/0, illetve 8/7
kiállítások: 10, illetve 12 perc.

A Szeged egy győzelemmel (Motor Zaporizzsja 27-26) és egy idegenbeli vereséggel (Kielce 32- 37) utazott Dániába, a veretlen Aalborg otthonába. A hazaiak az első két meccs közül előbb Dunkerque-ben nyertek 26-21-re, majd otthon értek el 23-23-as döntetlent a svájci Schaffhausen ellen.

A dánok 2-0-ra még vezettek, de csak 2-2-ig tartották a lépést a Szegeddel, a magyarok ugyanis Balogh Zsolt kilenc góljával már 15-11-re vezettek a félidőben. Térfélcsere után a magyar együttes biztosan őrizte előnyét, már 27-21-re is elhúzott, végül 28-25-re nyert. A Szeged BL-történetének háromezredik gólját szerző Balogh 13 találatig jutott.

A Szeged korábban háromszor játszott Dániában, de eddig mindig vereséget szenvedett: a Svendborg 28-25-re, az AG Kobenhavn 36-24-re, míg három és fél éve az Aalborg 34-30-ra verte.

A magyar együttes legközelebb jövő szombaton a Kadetten Schaffhausent fogadja az Újszegedi Sportcsarnokban.