A keleti válogatott 163-155-re legyőzte a nyugati csapatot az NBA hagyományos All Star-gáláján New Orleansban. A meccs legértékesebb játékosának a győztes együttest erősítő Kyrie Irvinget választották, aki 31 ponttal és 14 gólpasszal járult hozzá a történelmi sikerhez.

A szokásoknak megfelelően nem a védekezésről szólt a gálameccs, a most elért 318 pont rekordnak számít. Bár a meccs legjobbja Irving lett, volt két játékos, aki még nála is több pontot szerzett, Blake Griffin és Kevin Durant is 38-38 ponttal zárt.

Carmelo Anthony is kitett magáért, a New York Knicks klasszisa nyolc hárompontost vágott be, ami szintén csúcsnak számít. Irving két éve a feltörekvő tehetségek meccsén is MVP volt, tavaly pedig ő nyerte a hárompontosdobó-versenyt, és idén nagyon elszánt volt, hogy keleti sikerrel záruljon a gálameccs, a legutóbbi három alkalommal ugyanis a nyugatiak kerekedtek felül.

Sokáig úgy tűnt, most is Nyugat nyer, de Kelet a harmadik negyedben 18 pontos hátrányból jött vissza a meccsbe.