Az Európa-bajnokságra készülő magyar férfikézilabda-válogatott kikapott Lengyelországtól a gyöngyösi Provident Kupa vasárnapi zárónapján.

3. forduló:
Lengyelország - Magyarország 30-23 (15-12)
a torna másik vasárnapi meccsén:
Csehország - Fehéroroszország 32-30 (15-16)

A magyar csapat az első félidőben sokáig fej-fej mellett haladt a tornagyőzelemért hajtó riválisával, amely a 12-11-es hátrányból robbantott, és a hazai hibákat kihasználva 15-12-es vezetéssel vonult szünetre.

Térfélcsere után Mocsai Lajos együttese Ilyés Ferenc góljával, 16-16-nál érte utol ellenfelét, ám csakhamar ismét háromgólos hátrányba került (19-22). Ebből már nem tudott visszakapaszkodni az egyre inkább széteső válogatott, így vereséggel zárt.

A magyarok pénteken a csehektől 29-28-ra kikaptak, szombaton a fehéroroszokat 31-28-ra megverték, így végül két ponttal a harmadik helyen végeztek.