Negyven percen át iskolázott, végül mégis vereséget szenvedett Japán nőikézilabda-válogatottja a világbajnokság nyitómérkőzésén Szerbia ellen. Az ázsiaiak többször is vezettek négy góllal a házigazda ellen, végül 28-26-ra kikaptak.

A nőikézilabda-vb menetrendje

Eredmény, nőikézi-vb, B csoport 1. forduló:
Szerbia - Japán 28-26 (10-13)

Elképesztően gyengén kezdte a mérkőzést a házigazda szerb nőikézilabda-válogatott, amely az első negyedórában felismerhetetlenül kézilabdázott. A japánok nyitott védekezése minden tervet felborított, a vendégek könnyedén szereztek labdákat, és úgy léptek meg 7-3-ra, hogy a hazaiak legjobbja Tomasevic kapus volt.

Tizenöt perc után Sasa Boskovic időt kért, de ez is csak pár percre oldotta meg a problémát, 8-6-ra, majd 9-7-re feljött ugyan csapata, de Jelena Popovic, majd Jelena Nikolic megsérült, 12-8-nál ismét néggyel vezettek a vendégek.

Hogy a félidő csak 13-10-es japán előnyt hozott az köszönhető volt Tomasevic kapusnak, aki négy büntetőt is megfogott, egyet időn túl.

A második félidőt ismét Japán kezdte jobban, 13-17-ről azonban Szerbia egy nagy 5-0-s rohammal fordítani futott, és Lojpur beállós góljával - a mérkőzésen először - 18-17-nél átvette a vezetést.

Ezzel meg is tört a japán ellenállás, az utolsó tíz percnek már plusz háromról vághatott neki Szerbia (24-21), vezetett öttel is, és végül könnyedén nyert 28-26-ra.