Az Alba Fehérvár hazai pályán egy ponttal kikapott a görög PAOK Szalonikitől a férfikosárlabda Európa-kupa második fordulójában.

eredmény, 1. forduló, F csoport:
Alba Fehérvár - PAOK Szaloniki (görög) 88-89 (16-13, 26-22, 25-29, 21-25)

A múlt héten az orosz Nyizsnyij Novgorod otthonában elszenvedett 82-64-es vereséggel kezdő fehérváriak a Gáz utcai csarnok felújítási munkálatai miatt Veszprémben vívták első hazai Európa-kupa-meccsüket.

Az 1928-as alapítása óta két görög bajnoki címet szerzett Szaloniki - amely a nyitókörben 85-84-re legyűrte a Podgoricát - eleinte udvarias vendégnek bizonyult, a magyar bajnok végig vezetett az első negyedben.

Az amerikai Ramone Moore és a 20 perc alatt 16 pontot szóró Maurice Kemp a folytatásban is húzóembernek bizonyult, a palánkok alatt pedig a 220 centis Somogyi Gergely jeleskedett, így a félidőben 42-35 volt az állás.

Nagyszünet után a hibátlanul büntetőző Alba - amely gyakran élt az egészpályás letámadással - tíz ponttal elhúzott (48-38), ám a zónavédelezésre váltó rivális hamarosan kiegyenlített (50-50).

A 67-64-ről induló negyedik játékrész a 37 éves Kosztasz Haralampidisz vezette PAOK 8-0-s rohamával kezdődött, Braydon Hobbs triplái azonban visszahozták a meccsbe a házigazdákat. Tizenkét másodperccel a vége előtt 88-89 állt a nagyórán, a hajrában Juhos Levente hármasa kiperdült, így végül a görögök örülhettek.

Carlos Frade vezetőedző 0/2-es mérlegnél tartó együttese jövő kedden az ukrán Himik Juzsnijt fogadja.