Megszorongatták az oroszokat a pólósok

Izgalmas mérkőzést hozott az orosz-magyar férfi vízilabda mérkőzés a kazanyi Universiade csoportrangadóján. A gyakorlatilag felnőtt Világliga csapatukkal felálló házigazda oroszok 6-4-es félidő után 9-8-ra legyőzték Vincze Balázs együttesét.

A harmadik negyedben egy gólra felzárkózott a magyar egyetemi csapat, akkor lett 7-6 az állás. Az utolsó periódus elején Erdélyi egyenlített. Négy perccel a vége előtt a hazaiak emberelőnybe kerültek, amikor Ashaev hatalmas gólt dobott (8-7).

Már csak 2:16 volt hátra és Somogyi Balázs keze meglendült, egyenlített. Ashaev azonban megint betalált, ezzel beállítva a 9-8-as végeredményt. A magyar vízilabda csapat teljesen egyenrangú partnere volt az összeszokott házigazda Oroszországnak.

Universiade:
Oroszország - Magyarország 9-8 (3-2, 3-2, 1-2, 2-2)
gól: Ashaev (3), Nagajev (2), Odintsov, Lisunov, Lazarev, Rizov-Alejnyicsev, illetve Korényi (2), Kovács G. (2), Szécsi, Mezei, Erdélyi, Somogyi