A magyar férfivízilabda-válogatott az utolsó fordulóban magabiztosan legyőzte Japánt, ezzel megnyerte a csoportját a Világliga cseljabinszki döntőjében.

Világliga, döntő, 3. forduló:
Magyarország - Japán 11-5 (3-0, 3-4, 2-1, 3-0)
magyar gólszerzők: Szivós, Varga Dénes 3-3, Bátori 2, Hárai, Hosnyánszky, Decker Á.

A magyarok nem adtak esélyt az eddig jócskán várakozás fölött szereplő japánoknak (10-10 után győzelem büntetőkkel Monetengró ellen, 13-12-es vereség az USA ellen), és az első negyedben biztos előnyt szereztek.

Japán 5-1 után még 6-4-re felzárkózott, de Szivósék nem engedték közelebb az ellenfelet, és végül nagykülönbségű győzelmet arattak.

Mivel Montenegró legyőzte az eddig élen álló USA-t, Magyarország 6 ponttal megnyerte a B csoportot, és a negyeddöntőben Brazíliával játszik.