A magyar férfivízilabda-válogatott biztosan verte Brazíliát a Világliga negyeddöntőjében, a szombati elődöntőben az amerikaiak következnek.

Világliga, negyeddöntő:
Magyarország - Brazília 8-4 (3-2, 2-1, 1-0, 2-1)
magyar gólok: Varga Dénes, Gór-Nagy 2-2, Madaras, Hosnyánszky, Vámos, Varga Dániel

A meccs a kétszeres olimpiai bajnok Madaras Norbert találatával indult, ám a brazilok egy ideig tartották a lépést, és még a második negyedben is tudtak egyenlíteni.

A folytatásban sem sziporkázott a magyar csapat, különösen a harmadik harmadban szórt el sok támadást, de így is folyamatosan növelte az előnyét, és végül biztosan győzött.

Az Egyesült Államok a rendes játékidő 8-8-as döntetlenje után ötméteresekkel 5-3-ra nyert Kína ellen, így a magyar válogatott az amerikaiakkal találkozik a szombati elődöntőben magyar idő szerint 15.15 órától.

A csoportkörben a két csapat meccse 9-9-es döntetlent hozott, a büntetőpárbajt az USA nyerte.