Az Eger jutott lépéselőnyhöz a Szegeddel szemben a férfivízilabda ob I alapszakasz-elsőségéért zajló külön párharcban, miután a szerdai rangadón három góllal győzött.

férfi ob I:
ZF-Eger - A-HÍD Szeged VE 11-8 (2-1, 3-2, 4-3, 2-2)
a góldobók:
Varga II. Zsolt 3, Mezei, Bátori 2-2, Gór-Nagy, Salamon, Chilkó, Biros 1-1, illetve Kayes 3, Hegedüs 2, Török, Szivós, Juhász 1-1

A Bitskey Aladár uszodában a presztízsen túl nagyon is komoly tétje volt az első és a második helyezett összecsapásának, mivel az egyformán 64 ponttal álló két együttes közül a győztes hatalmas lépést tehetett előre az alapszakasz első helyéért.

Csaknem kétezer néző előtt az Eger szerezte az első gólt, majd 2-1-re is vezetett. A második negyedben rövid ideig a Szegednél volt az előny (2-3), de - elsősorban Varga II. Zsoltnak köszönhetően - a nagyszünetre már két góllal vezetett az Eger, amely a háromszoros olimpiai bajnok kapussal, Szécsi Zoltánnal az élen remekül védekezett.

A harmadik negyedben először Vargát tapsolhatták meg a nézők. A Szegeden a kapuscsere sem segített. A Baksa Lászlót váltó fiatal Molnár Dávid is tehetetlennek bizonyult, amikor megúszás után az Eger másik háromszoros olimpiai aranyérmesével, Biros Péterrel került szembe (8-4). Már 9-5-re is vezetett a hevesi csapat, amikor Hegedüs Gábor szépített (9-6).

A befejező nyolc perc elején 9-7-et mutatott az eredményjelző - éppen ennyire nyert ősszel otthon a Szeged -, ám hiába állt vissza a vendégek kapujába Baksa, a hazaiak ismét háromgólosra növelték a különbséget (10-7). Emberelőnyből a szegedi légiós, Kayes betalált, de Bátori Bence újabb góljával 11-8 lett a végeredmény. Az Eger ezzel elvette a Szeged veretlenségét, és megerősítette pozícióját a tabella élén.