Akárcsak hazai környezetben, idegenben is legyőzte a világbajnok olaszokat a magyar férfivízilabda-válogatott a Világligában, ezzel bejutott a nyolcas döntőbe.

Világliga, C csoport, 5. forduló:
Olaszország - Magyarország 7-8 (1-1, 2-3, 2-1, 2-3)
Bari, 1200 néző
a magyar góldobók: Kis Gábor 2, Varga Dénes, Varga Dániel, Szivós, Madaras, Decker Á., Török 1-1

A magyar együttes végig kézben tartotta a találkozót, az olaszok csak a harmadik harmadban tudták átvenni a vezetést, de a magyar szövetségi kapitány, Benedek Tibor időkérése után a meccs visszatért a régi medrébe.

Madarasék remek védekezéssel, taktikus játékkal, az utolsó másodpercekig játszott támadásokkal győzték le a világbajnokot, és az oroszok elleni pénteki, utolsó meccsük eredményétől függetlenül megnyerték csoportjukat.

"Le a kalappal a csapatom előtt, hátrányban is kontroll alatt tartottuk a meccset, és mindig tudtunk reagálni a váltásaikra" - értékelt Benedek Tibor a lefújás után, hozzátéve, a hazai csapat egy játékost leszámítva megegyezett a londoni olimpián ezüstérmet szerző válogatottal.

Benedek januárban mutatkozott be a válogatott kispadján, irányításával mind az öt meccsét megnyerte a magyar csapat.