Bár a félidőben még tíz ponttal vezetett a Szolnok férfikosárlabda-csapata, végül sima vereséget szenvedett a francia Levallois vendégeként a Eurochallenge-kupa nyolcaddöntős szakaszának harmadik fordulójában.

Eredmény, nyolcaddöntős szakasz, 3. forduló, J csoport:
Levallois (francia) - Szolnoki Olaj 93-71 (19-17, 16-28, 29-14, 29-12)
a magyar csapat legjobb dobói:
Florence 13, Bell 13

Egy győzelem és egy vereség után utazott Franciaországba a Szolnok férfikosárlabda-csapata, amely a harmadik mérkőzés jól kezdett. Az ellenfél ugyan a második negyed elején öt ponttal elhúzott, ám az amerikai James Brian Florence és Rashad Bell révén óriási vendégroham következett, így a félidőben 35-45 volt az állás.

A magyar bajnok és kupagyőztes azonban a nagyszünet után megtorpant, a remekül lepattanózó franciák 29-14-re hozták a harmadik szakaszt, így ismét nyílt lett a meccs.

Nenad Asceric vezetőedző tanítványai az utolsó játékrészben sem találták a ritmust, a Levallois csakhamar tíz pontra meglépett, és végül simán, huszonkét ponttal nyert.

A szolnokiakra a folytatásban még egy idegenbeli mérkőzés vár az Eurochallenge-ben, két hét múlva a szintén francia Gravelines-hoz látogatnak.