A Győri Audi ETO KC vasárnap hét góllal nyert a horvátországi Kaproncán a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének ötödik fordulójában, így százszázalékos mérleggel vezeti csoportját, és az utolsó fordulótól függetlenül csoportelső. Az FTC is hibátlan, miután 30-28-ra legyőzte Dabason az orosz Dinamo Volgográdot. A női KEK-ben a Vác és a Békéscsaba is kikapott, de a visszavágón még javíthat.

Női BL, 5. forduló, B csoport:
Koprivnica (horvát) - Győri Audi ETO KC 22-29 (11-14)
Covic 2, Damjanovic 7, Milanovic-Litre 4, Pongrac, Gace 3, Horvat 2, Pusic-Koroljevic, Senvald, Vidak 1-1, illetve Lekics 7, Kovacsics 6, Radicsevics 5, Amorim 4, Rédei-Soós 3, Görbicz 2, Hornyák D., Löke 1-1

a csoport másik mérkőzésén:
Cluj (román) - Krim Ljubljana (szlovén) 23-31 (12-15)

az állás:
1. (már csoportelső) Győr 10 pont
2. Koprivnica 6
3. Ljubljana 4
4. Cluj 0

Az FTC 30-28-ra nyert Dabason az orosz Dinamo Volgográd ellen, és továbbra is százszázalékos teljesítménnyel áll az élen a C csoportban. A ferencvárosi csapat, amely a szünetben még háromgólos hátrányban volt, már korábban kiharcolta a középdöntőbe jutást.

C csoport:
FTC-Rail Cargo Hungaria - Dinamo Volgográd (orosz) 30-28 (14-17)

A csoport másik mérkőzésén:
Sävehof (svéd) - Larvik (norvég) 25-29 (13-11)

az állás:
1. FTC 10 pont
2. Larvik 8
3. Volgográd 2
4. Sävehof 0

* * *

A Vác 28-26-ra kikapott a Lokomotiva Zagreb vendégeként vasárnap a női KEK-ben, a 16 közé jutásért rendezett első mérkőzésen. A magyar csapat a szünetben még két góllal vezetett. A visszavágót jövő szombaton rendezik a váci Városi Sportcsarnokban. A Békéscsaba ötgólos vereséget szenvedett a norvég Stabaek együttesétől. A szünetig még tartotta magát, 13-13 volt az állás, ám ezt követően elhúztak a vendégek, így a békésiek komoly hátránnyal lépnek pályára a jövő vasárnapi visszavágón.