Az MKB Veszprém férfikézilabda-csapata kiütéses, tízgólos győzelmet aratott a svéd Sävehof otthonában a Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek ötödik fordulójában, s így továbbra is százszázalékos teljesítménnyel áll az élen.

Eredmény, B csoport, 5. forduló:
Sävehof (svéd) - MKB Veszprém 22-32 (10-14)
a Veszprém gólszerzői:
Császár 8, Nagy 5, Ugalde, Iváncsik T., Jamali 3-3, Pérez, Gulyás, Sulic, Laluska 2-2, Chema Rodriguez, Oneto 1-1.

Remekül kezdte a mérkőzést a magyar csapat, amely pillanatok alatt 4-0-s előnybe került. A hazaiakon a gyors időkérés sem segített, így tíz perc után már hatgólosra nőtt a különbség a két együttes között (2-8).

A folytatásban a svédek összekapták magát, s két gólra is fel tudtak zárkózni, ám a veszprémiek kézben tartották a találkozót, és a félidőre 14-10-es vezetéssel mehettek pihenni.

A második félidő az első 30 percnél is egyértelműbb magyar fölényt hozott, az MKB fokozatosan lépett el egyre hitehagyottabb riválisától, s a hajrában már csak az volt a kérdés, milyen különbséggel nyeri meg a meccset.

Végül tíz gól lett közte: Carlos Ortega együttese 32-22-re verte a korábban az Atlético Madridot és a Constantát is legyőző, hazai pályán még hibátlan Sävehofot.