A dobogóra vágyó Debrecen hazai medencében egy góllal kikapott a legutóbb bajnoki bronzérmes Szegedtől a férfi vízilabda ob I-ben. A címvédő Vasas magabiztosan, de a vártnál kisebb különbséggel diadalmaskodott a Pécs felett a Komjádi uszodában.

Eredmény:
Debreceni VSE - A-HID Szeged VE 9-10 (2-1, 4-2, 1-4, 2-3)
legjobb góldobók:
Varga T. 3, illetve Szivós 3

A negyedik forduló rangadóján az új idényre jelentősen megerősödött csapatok találkoztak 800 néző előtt a Debreceni Sportuszodában. Egy perc elteltével az új szezonra a Honvédból a szegediekhez igazolt Szivós Márton a vendégeket juttatta vezetéshez, ám az első negyed közepén már a hazaiaknál volt az előny (2-1).

Az eddigi három fordulót hibátlanul letudó hazaiak a nagyszünetre 6-3-ra elhúztak, többek között a két akciógólt is szerző olasz világbajnok - anyja révén félig magyar - Alex Giorgettinek köszönhetően. A bajnoki címre is esélyes, eddig szintén veretlen szegediek csupa emberelőnyös góllal azonban fokozatosan feljöttek a harmadik játékrészben, olyannyira, hogy Kiss Csaba duplázásával a negyed közepén egyenlítettek (6-6).

A nemzetközileg is eredményes két csapat - a Debrecen az Eurokupa negyeddöntőjében érdekelt, a Szeged pedig a Bajnokok Ligája 16 csapatos főtábláján szerepel - 7-7-es állásnál vágott neki az utolsó nyolc percnek, amelyben a csapatkapitány, a kétszeres olimpiai bajnok Varga Tamás sikeres ötméteresével tért vissza a hazai előny (8-7).

Ugyanő később megúszásból volt eredményes, a szokásos emberfórokból azonban kétszer is egyenlítettek a vendégek (8-8, 9-9), sőt ismét betaláltak, és miután erre már nem érkezett válasz, győzött a Szeged 10-9-re.