Az előző idényben finalista Győri Audi ETO KC könnyedén, 31-20-ra nyert a szlovén Krim Ljubljana otthonában vasárnap, és a csoportküzdelmek  felénél százszázalékos mérleggel vezeti csoportját a női kézilabda Bajnokok Ligájában.

Eredmény, női BL, 3. forduló, B csoport:
Krim Ljubljana (szlovén) - Győri Audi ETO KC 20-31 (9-12)
Wörz 4, Zrnec 4, Martin 3, Müller 3, Krpez 2, Lazovic 1, Torstenson 1, Verheljuk 1, Mavsar 1, illetve Görbicz 8, Radicevic 6, Löke 5, Amorim 4, Szepesi 2, Rédei-Soós 2, Lekic 1, Orbán 1, Hornyák 1, Kovacsics 1

A mérkőzés élő tudósítása

Idegesen kezdett a házigazda, és ezt kihasználva 4-1-re ellépett az esélyesebb Győr. Lassan rendezte sorait a Ljubljana, és amikor egymást követő két támadását is belemenés miatt elvették az ETO-tól a bírók, felzárkózott 6-5-re.

Aztán Görbicz büntetőt rontott, jött is az időkérés. A Krim egyenlítését végül a kapufa akadályozta meg. Ahogy a Győr lezárta tízperces gólcsendjét, megint megnyugtatóbb lett a különbség (23. perc: 5-9).

Már-már a durvaságba hajló, keményebb védekezésre váltott a szlovén bajnok, s részben emberelőnyének köszönhetően feljött 10-9-re, ám két eladott labda elég volt a riválisnak, hogy 12-9-cel vonuljon el a pihenőre.

A szünet után ismét csak rövid ideig reménykedhetett a Krim, mert amikor megközelítette a Győrt 14-13-ra, a magyarok új fokozatba kapcsoltak, és az utolsó 22 percet szenzációs játékkal tíz góllal megnyerve végeredményben 31-20-ra diadalmaskodtak.

A két csapat jövő szombaton Győrben ismét találkozik egymással.