A Szolnoki Olaj kétszeri hosszabbítás után, Báder Márton 40 pontja ellenére egy ponttal kikapott a bosnyák Siroki Brijeg vendégeként vasárnap a férfi kosárlabda Adria Liga harmadik fordulójában.

Eredmény, 3. forduló:
Siroki Brijeg (bosnyák) - Szolnoki Olaj 102-101 (25-24, 20-16, 15-18, 18-20, 9-9, 15-14) - kétszeri hosszabbítás után
A magyar csapat legjobb dobói:
Báder 40, Kalve 14, Simon 12, Horváth 11

A 14 csapatos Adria Ligában két forduló után 1/1-es győzelem/vereség mérlegnél tartó Szolnok - amely idehaza kihagyja az NB I alapszakaszát - Horváth Ákos révén öt ponttal is vezetett a nyitónegyedben, de a második játékrésznek már a Siroki Brijeg vágott neki előnyből. A folytatásban maradt a hazai előny, a félidőben pedig 45-40 volt az állás.

A magyar bajnok és kupagyőztes aztán alaposan rákapcsolt a fordulás után, és főként a kapitány Bádernek köszönhetően 30 perc elteltével már csak kétpontos hátrányban volt (60-58). Pór Péter együttese a hajrában öt ponttal elhúzott (71-76), ám a bosnyákok az utolsó pillanatban egy triplával kiegyenlítettek (78-78), így jöhetett a hosszabbítás.

Az első túlóra 9-9-cel zárult, következett tehát az újabb ráadás, amelyben a vendégek Németh István tripláival kétszer is ledolgozták ötpontos lemaradásukat, de fordítani már nem tudtak.

A csata hőse Báder Márton lett, aki 36 perc alatt 40 pontot és 9 lepattanót gyűjtött.

Az 1/2-es győzelem/vereség mérlegnél tartó szolnokiak szombaton a montenegrói Podgoricát fogadják.

*

férfi NB I:

Atomerőmű SE - TOP COP Security Jászberény 102-90 (19-23, 24-24, 36-22, 23-21)
legjobb dobók:
Körtélyesi 21, Vojvoda 21, Idlet 20, illetve Dramicanin 23, Rakits 15

Naturtex-SZTE-Szedeák - Factum Sport Debrecen 74-60 (19-15, 21-16, 20-19, 14-10)