Idegenbeli vereséggel folytatta az Európa-bajnoki selejtezősorozatot a magyar férfikosárlabda-válogatott, amely harmadik mérkőzésén 89-65-re kikapott Horvátországtól Eszéken.

C csoport, 3. forduló:
Horvátország - Magyarország 89-65 (20-14, 27-18, 20-18, 22-15)
A legjobb magyar dobók: Hanga 19, Vojvoda 10

A selejtező eddigi mérkőzésein Ukrajnában 77-71-re alulmaradt, majd kedden Szombathelyen az osztrákokat 81-75-re verő magyarok már az első negyedben hatpontos hátrányba kerültek. A későbbiekben is folyamatosan nőtt a különbség a két csapat között.

A magyarok közül egyedül a spanyol Manresában légióskodó Hanga Ádám fogott ki jó napot, ő tartotta valamelyest a csapatot, de a félidőben így is 47-32 volt az állás a horvátok javára.

Térfélcsere után sem változott a játék képe, a honosított Trotter Obie és a nemrég Rómába igazolt Lóránt Péter sem tudott segíteni a magyar együttesen, amely rendkívül pontatlanul dobott, így esélye sem volt felborítani a papírformát.

Rátgéber László szövetségi kapitány együttese végül 89-65-re maradt alul az esélyesebb horvát csapattal szemben.

Az 1/2-es győzelem/vereség mérlegnél tartó magyarok hétfőn Ciprust fogadják Pécsett. A csoportokból az első két helyezett, illetve a négy legjobb harmadik vehet részt a 2013-as szlovéniai kontinenstornán.