Skócia
Magyarország
15:002024. június 15.
Svájc
A címvédő Egernek a házigazda Szeged felett aratott magabiztos diadalát hozta a férfivízilabda-bajnokság elődöntős rájátszásának keddi nyitómeccse.

Eredmény, elődöntő, 1. mérkőzés:
A-HÍD Szeged Beton VE - ZF-Eger 11-14 (3-2, 3-4, 1-5, 4-3)
a góldobók:
Kayes 2, Török 2, Molnár 2, Somogyi 2, Hegedüs 2, Kiss Cs. 1, illetve Graham 3, Varga II. Zs. 3, Biros 2, Bundschuh 1, Kovács G. 1, Hosnyánszky 1, Mezei 1, Bátori 1, Seman 1

Az mérkőzés úgy indult, hogy a vendégek háromszoros olimpiai bajnok kapusa, Szécsi Zoltán kivédte Kiss Csaba büntetőjét. Ez az egrieket doppingolta jobban, 1-0-ra, majd 2-1-re is vezettek, az első szünetig azonban fordítottak a szegediek (3-2).

A második nyolc percben is fej-fej mellett haladtak a csapatok, annyi eltéréssel, hogy 4-4 után az Eger - a meccs folyamán először - meg tudott lépni két góllal (4-6), ám Török Béla duplájával a nagyszünetre egyenlő, 6-6-os állásnál vonulhattak el a felek.

A harmadik negyedben 6-8, majd 7-9 után szegedi visszazárkózás helyett újabb egri találatok estek, így Gerendás György csapat 11-7-re elhúzott.

A befejező játékrész hazai góllal kezdődött, de már nem volt visszaút a szegediek számára, miután a 8-11-et követően a vendégek Kevin Graham révén egymás után kétszer is betaláltak (8-13).

Még próbált javítani helyzetén a hazai együttes, ám csupán kozmetikázásra futotta erejéből, a címvédő magabiztos győzelemmel a birtokában zárta a kirándulást, és igen előnyös pozícióból várhatja a csütörtöki második mérkőzést Egerben, a két győzelemig tartó rájátszásos csatában.

Az alapszakasz-győztes Vasas és a negyedikként végzett Honvéd közötti elődöntős párharc szerdán rajtol.

Ttovábbi eredmény, az 5-8. helyért, 1. mérkőzés:
Debrecen - FTC-Fisher Klíma 10-6 (3-1, 4-1, 1-2, 2-2)