A férfivízilabda ob I szerdai rangadóján a bajnoki címvédő Eger hazai medencében döntetlent játszott a Szolnokkal.

Eredmény, 16. forduló:
ZF-Eger - Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP 8-8 (1-2, 3-2, 1-3, 3-1)
góldobók: Hosnyánszky 3, Biros 2, Binder, Bátori , Mezei 1-1, illetve Negrean, Pásztor 2-2, Kovács O., Regős, Kis G., Marnitz 1-1

A meccset a bajnokság negyedik helyen álló szolnokiak kezdték jobban, a vezetés megkaparintása után az első negyedet 2-1-re meg is nyerték, nagyszünetre azonban elfogyott az előnyük (4-4).

A harmadik játékrészben 5-4 után négy percig emberhátrányban játszott az Eger, amit alaposan kihasználtak a vendégek, hiszen 7-5-re elhúztak, s 8-5 is lehetett volna, ám büntetőt hibáztak.

Ez utóbbi hiba böjtjeként a befejező negyed védhetetlen Hosnyánszky-lökettel indult (7-6), így visszatértek a hazai remények. Meg is lett az egyenlítés, emberfór végén Biros alakította 7-7-re az állást. Az újabb lehetőségeikkel azonban rosszul sáfárkodtak, s Marnitz Gergő kevesebb, mint fél perccel a vége előtt a hálóba pattintott (7-8). Hét másodperc volt már csak hátra, amikor Hosnyánszky harmadszor is betalált, így legalább egy pontot megmentett az Egernek (8-8).