Esélyt sem hagyott Izland kézilabdacsapatának a spanyol férfikézilabda-válogatott a szerbiai Európa-bajnokságon, Valero Rivero együttese 31-26-ra győzött, és bejutott az elődöntőbe.

Leverte az Eb-címvédőt a horvát kéziválogatott

Eredmény, II. középdöntő-csoport, 2. forduló:
Spanyolország - Izland 31-26 (17-13)
Újvidék
v.: Nikolov, Nacevski (macedón)
gól: Aguinagalde 5, Iker Romero 4, Tomas 4, A. Entrerrios 3, Gurbindo 3, Canellas 2/1, Garcia Parrondo 2/2, Juanín Garcia 2, Maqueda 2, Sarmiento 2, Ugalde 2, illetve Sigurdsson 6, Karason 4, Kristjánsson 3, Atlason 3, Halgrímsson 3, Ólafsson 2/2, Pálmarsson 3, Svavarsson 1, Gudmundsson 1
hetesek: 7/3, illetve 4/2
kiállítások: 4, illetve 4 perc

Első félidő:

A mérkőzést a spanyolok kezdték, Juanin García szerzett vezetést (1-0), majd a harmadik perc végén Tomas lövését védte az izlandi kapus. A szigetországiak első lövésére pont négy percet kellett várni, de a balszélső Sigurdsson ejtése a kapufáról kipattant. Iker Romero góljával kettőre nőtt az előny (2-0). Palmarsson szépített (2-1).

Aztán újabb két spanyol gól jött, Alberto Entrerrios és Juanin García révén (4-1), a nyolcadik percben Magnusson gyors indításból faragott a hátrányon (4-2). Aguinagalde beállós pozícióból nem hibázott (5-2), Sigurdsson ziccerét Hombrados védte, majd Alberto Entrterrios villant ismét (6-2).

A két csapat közötti különbségre jellemző, amíg tíz perc alatt a spanyolok tízszer lőttek kapura, addig az izlandiak mindössze háromszor kerültek helyzetbe. Maqueda szerezte a hetedik spanyol találatot (7-2), Svavarsson a harmadik izlandit (7-3).

A 13. percet Aguinagalde gólja indította (8-3), majd Maqueda lőtt bombagólt. A spanyolok kiválóan tüzeltek távolról, felállt fal ellen is, az ellenfél első három góljából kettő gyors indulásból született.

A mérkőzés első hetesét Sigurdsson lőhette, de ijedt módon a lécre ejtette a labdát. Bezzeg Aguinagalde: 10-3! Gudmundur Gudmundsson nem bírta tovább, időt kért. Kristjansson gyorsan betalált (10-4), majd Ugalde hetesét védte Gustafsson. Karason bevágta (10-5), csakúgy, mint Iker Romero (11-5). A 20. percben végre Sigurdsson is megtalálta a kapuhoz vezető utat (11-6), Palmarsson test mellett ellőve továbbfaragta a hátrányt (11-7).

Forrás: AFP/Franc Fife

Rivera időt kért, Iker Romero góljával ismét ötre nőtt a különbség (12-7), Atlason válaszolt és kiállíttatta Gurbindót (12-8). Hallgrimsson egy gyors megindulást használt ki (12-9), Tomas emberhátrányból is sem hibázott, Kristjansson megduplázta góljai számát (13-10).

Alberto Entrerrios a talajra pattintott lövése meglepte a kapust (14-10), Palmarsson lepókhálózta a bal felsőt (14-11). Spanyol oldalon Sarmiento érkezett irányítóba, gyorsan meg is lőtte első gólját (15-11), a kapuban Hombrados ismét "kinézte" Sigurdsson hetesét,. Atlason ellen azonban tehetetlennek bizonyult (15-12). Gurbindo kihasználta üresbe futását (16-12), Ugalde megnyugtató ötre növelte az előnyt (17-12).

A féldiő utolsó támadásából Hallgrimsson szépített, a félidő 17-13-as spanyol előnnyel zárult.

Második félidő:

Palmarsson kapufával, Tomas góllal nyitotta a második játékrészt (18-13), Iker Romero már negyedszer talált be a hálóba (19-13). Karason szépített (19-14), de két ziccert is kihagytak, ezt Ugalde bosszulta meg (20-14).

Olafsson faragott a hátrányon (20-15), majd egy eladott labdát követő spanyol támadást kivédekezve Sigurdsson villant (20-16). Alberto Entrerrios lövése befért (21-16), majd Sierra védte Sigurdsson ziccerét. Olafsson hetesből négyre csökkentette a különbséget (21-17), nem sokáig, Aguinagalde bevágta (22-17).

Sigurdsson is (22-18), majd a 41. percben Gustavsson védte Iker Romero hetesét. Majd Hallgrimson kapott két percet, a hetest García Parrondo bepattintotta a kapus lába alatt (23-18). Atlason hátrányból szépített (23-19), Tomas visszatette az ötgólos különbséget (24-19), majd Gurbindo lepte meg Gustavssont (25-19). A 47. percre eldőlni látszott minden, egy újabb izlandi emberhátrányt García Parrondo hetesgóllal büntetett (26-19).

Kárason átlövése besurrant a bal kapufa tövéről (26-20), a másik oldalon Aguinagalde harcolt ki büntetőt, de García Parrondo a lécre bombázott. A labda azonban visszakerült, Tomas villant (27-20). Sarmiento góljával nyolcra nőtt az előny (28-20), Kristjansson, Kárason és Sigurdsson gyors három gólja (28-23) ismét látótávolságon belülre hozta Izlandot, de Sarmiento megakasztotta a rohanást (29-23).

Sigurdsson bevágta ötödik gólját, Maqueda szabálytalankodott, neki járt a büntetés (29-24). Öt perccel a vége előtt Gudmundsson kanyarodott fel a balátlövő posztján (29-25), Canellas azonban úgy tűnt, eldöntötte a két pont sorsát (30-25).

Sigurdsson okosa pörgetése gólt ért (30-26), Canellas újra betalált (31-26). Az utolsó percben még a spanyolok kihagytak egy büntetőt, a vége 31-26 lett, Spanyolország gakorlatilag bejutott az elődöntőbe.