Hiába vezetett az 56. percben két góllal a német férfikézilabda-válogatott, végül 32-31-re kikapott Lengyelországtól, így nem jutott elődöntőbe a szerbiai Európa-bajnokságon. A legjobb négy között dán-spanyol és horvát-szerb csatákra kerül majd sor.

Brutális látványt nyújtott a német kézis lába

Eredmények, középdöntő, 3. forduló, I.csoport (Belgrád):
Lengyelország - Németország 33-32 (18-17)

Egyszerű volt a képlet a németek számára: ha nyernek Lengyelország ellen, biztosan elődöntősök. Ennek ellenére a lengyelek jobban játszottak, a 15. percben 10-7-re, a 21. percben már 14-10-re is vezettek, ám az első félidő hajrájában Klein vezérletével Németország 18-17-re felzárkózott.

Szünet után állandósult a két-háromgólos lengyel előny, a 47. perc elején, 29-25-ös előnynél csupán a németek reménykedhettek valamiféle csodában.

És a csoda bekövetkezett, másodpercre pontosan tíz percig nem lőttek gólt a lengyelek, az ellenfél viszont a két-két gólt vállaló Hens és Glandorf révén egy 6-0-s rohammal fordítani tudtak (29-31).

Az utolsó négy perc azonban ismét lengyel diadalmenetet hozott, Jureckiék 4-1-re nyerték a hajrát, ráadásul a németek a hajrában két játékosukat is elveszíttették. Klein durván ellökte a kapura törő Krzysztof Lijewskit, aki egyensúlyát veszítve elsodorta Michael Haasst.

Klein azonnal pirosat kapott, a fájdalomtól üvöltő, súlyosnak tűnő lábsérülést szenvedő Haasshoz pedig kétségbeesetten hívták a helyi mentősöket és orvosokat a németek.