A Szolnok hazai pályán fölényes győzelmet aratott a belga Aalstar felett kedden, a férfikosárlabda Eurochallenge-kupa nyolcaddöntős szakaszának második fordulójában.

eredmény, Eurochallenge-kupa, nyolcaddöntős szakasz, J csoport, 2. forduló:
Szolnoki Olaj - Okapi Aalstar (belga) 112-76 (28-28, 28-16, 28-20, 28-12)
a magyar csapat legjobb dobói:
Horváth 29, Trotter 28, Mills 16, Nikolov 13

A nyolcaddöntős etapot egy hete 85-64-es franciaországi vereséggel kezdő szolnokiak a magyar válogatott Trotter és Horváth révén 19-11-re is vezettek már, ám az Aalstar felzárkózott, így döntetlenre végződött az 56 pontot hozó nyitónegyed.

A folytatásban Mills is elkapta a fonalat, így Pór Péter keményen védekező együttese fantasztikus játékrészt produkálva faképnél hagyta ellenfelét, s a félidőben 56-44 volt az állás.

A nagyszünet után tovább remekelt a Szolnok, Horváth és Trotter ontották a kosarakat, így a 27. percben már 20 pontra nőtt a különbség, ezzel gyakorlatilag eldőlt a meccs. Hazai részről három 28 pontos negyed után, a 84-64-ről induló zárószakaszban már csak egy csapat volt a pályán, s 4:15 perccel a vége előtt meglett a mezőnyből 60 százalékosan célzó magyar bajnok századik pontja is.

Báderék végül egy negyedik 28 pontos játékrésszel és vastaps közepette fejezték be a találkozót. A szolnokiak jövő szerdán a német TB Bonnhoz látogatnak.