A magyar nőikézilabda-válogatott két góllal nyert a házigazda román csapat ellen a szörényvári Kárpát-kupa pénteki, első fordulójában.

A hazaiak kezdték jobban a mérkőzést, az első félidőben rendre több, olykor négy góllal is vezettek. Görbicz Anitáék támadásban állták a versenyt a románokkal, védekezésben azonban nem.

A második félidőben fordult a kocka, a remekül irányító, összesen kilenc gólig jutó Görbicz - aki a meccs hajrájában megsérült, és már nem tért vissza -, valamint az ellenállhatatlanul játszó, 15-ször eredményes Tomori Zsuzsanna révén előbb beérte a román együttest a védekezésben is alaposan feljavult magyar csapat (27-27), majd a vezetést is átvette (27-28), a végén pedig megérdemelten győzött 35-33-ra.