Ahogyan a nőknél a Sopron, úgy a férfiknál a Szolnok is 0-2-ről zsinórban három meccset nyerve fordított, és lett kosárlabdabajnok. Az Olaj a mindent eldöntő ötödik mérkőzésen kiváló zárónegyedet produkálva 80-72-re múlta felül az Albacompot, ezzel története harmadik bajnoki aranyát szerezte meg.

Eredmény, döntő, 5. mérkőzés:
Szolnoki Olaj KK - Albacomp 80-72 (20-23, 17-21, 23-18, 20-10)
a legjobb dobók:
Báder 24, Trotter 19, Horváth 12, Fodor 10, illetve Hanga 23, Hollis 14, Bódi 12
Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc végeredménye: 3-2 a Szolnok javára.

A női bajnoki döntő után a férfi kosarasok fináléja is úgy alakult ötmérkőzéses csatává, hogy az egyik fél - jelen esetben az Albacomp - már 2-0-ra vezetett. A Szolnok azonban két szoros mérkőzésen egyenlített, így visszavette a pályaelőnyt, és a Tiszaligetben harcolhatta ki az aranyat.

Legalábbis a szurkolók erre számítottak, az Albacomp kabalaállatára célozva egy szurkoló transzparensén ez állt: "Menü: olajban sült kenguru".

A meccs azonban nem úgy alakult, a hazaiak honosításra váró amerikai dobógépe, Trotter hatalmas homállyal nyitott, a másik oldalon azonban nagyon ültek Hanga és Bódi triplái (20-23).

A második negyed elején Horváth Ákos hárompontosával ugyan 25-25-re még egyenlített a Szolnok, de Bódi és Hanga duplán válaszolt (25-31). Utóbbi elképesztően játszott, alig hibázott, a meccs feléig 17 pontig jutott.

27-33-nál Pór Péter időt kért, mert nem érezte csapatában az erőt. "Lepattanó, rebound", hangsúlyozta vegyes összetételű tanítványainak, azonban a különbség nem akart csökkenni. 32-38-nál ugyan a Szolnok védekezést váltott, áttért 2:3-as zónára, de Hangának semmi sem jelentett akadályt. A hazaiak az első két vesztes meccsen mutatott statikus, egyénieskedő játékát az Albacomp tökéletesen kihasználta, és a félidőt 44-37-es előnnyel zárta.

Szünet után az Albacomp pillanatok alatt kétszer is tízre növelte a különbséget. Ám a Szolnok Trotter és Báder ponterősségével 40-50-ről, majd 50-60-ról is visszajött, és az utolsó negyed kezdetére két pontocskára faragta a hátrányt (60-62).

Az utolsó tíz percet Horváth Ákos egyenlítése nyitotta, Dzunics Braniszlav edző azonnal magához is kérette a fehérváriakat, ám Horváth az újabb támadást triplával zárta - hosszú idő után ismét vezetett a Szolnok. Sőt Fodor is távolról köszönt be, Budimir első mezőnykosarával pedig már 70-62-re alakult az eredmény.

Dzunics még egy időkéréssel próbálkozott, de öt perccel a lefújás előtt Báder zsákolásánál felhangzott a háromezer hazai torokból a "tíz, tíz, tíz" (74-64).

A hajrában a dobáskényszerben lévő Albacomp sokat hibázott, egy perccel a vége előtt Trotter zsákolása mindent eldöntött. A márciusi Magyar Kupa-siker után duplázó Szolnok 0-2-es hátrányról megfordítva a döntőt az ötödik mérkőzésen 80-72-re nyert, és története során 1991 és 2007 után harmadszor lett bajnok.

A találkozó legjobbja a házigazdákat erősítő Báder Márton lett 24 ponttal és 11 lepattanóval, a válogatott játékos a szlovén Krka Novo Mesto és a horvát Cibona Zagreb után harmadik csapatával szerzett bajnoki aranyérmet.