Bejutott a női kézilabda Bajnokok Ligája elődöntőjébe a továbbra is százszázalékos Győr, miután a középdöntő vasárnapi játéknapján 29-24-re nyert a német HC Leipzig otthonában.

Női BL, középdöntő, 4. forduló, II. csoport:
HC Leipzig (német) - Győri Audi ETO KC 24-29 (10-16)

A Győr már most bebiztosíthatta elődöntős helyét, ehhez pontot kellett szereznie Lipcsében. A vendégek az első félidő nagy részében kézben tartották az irányítást, és átlagban minden második góljukra érkezett csak válasz. A 20. percben már 12-6 volt a magyarok javára. A németek a szünet előtt valamelyest csökkentették ugyan a különbséget, ám a hajrá megint a győrieké volt.

A második félidő elején felváltva estek a gólok, majd amikor a Leipzig elkapta a fonalat, Konkoly Csaba vezetőedző a 42. percben, 20-17-nél ingerülten időt kért. A feddés használt, az utolsó tíz percre ismét megnyugtató lett az előny, így továbbra is pontveszteség nélkül áll az ETO.

A Győr számára már csak az a tét, hogy első legyen a csoportjában, és akkor az elődöntő visszavágóján játszhat otthon. A magyar bajnok a középdöntő utolsó két fordulójában hazai környezetben lép pályára: március 13-án az orosz Dinamo Volgográdot, március 20-án pedig a legnagyobb riválisát, a norvég Larvikot fogadja.