Hatgólos vereséget szenvedett Spanyolországtól a magyar férfikézilabda-válogatott a svédországi világbajnokság utolsó középdöntő-mérkőzésén, így csoportjának negyedik helyén végezve pénteken a még olimpiai kvalifikációt jelentő 7. helyért Lengyelországgal mérkőzhet.

Eredmény, férfikézi-vb, középdöntő, 3. mérkőzés:
Magyarország - Spanyolország 24-30 (13-13)
Jönköping
v.: Canbro, Claesson (svéd)
gól: Zubai 5, Császár 4, Lékai 4, Iváncsik T. 3, Ilyés 2, Mocsai T. 2, Iváncsik G. 1, Katzirz 1, Gulyás 1, Pérez 1, illetve Iker Romero 9/4, Morros 3, Rocas 3, Ugalde 3, Canellas 3, Aguinagalde 2, Garabaya 2, García 2, Raúl Entrerrios 2, Maqueda 1
hetesek: 0/0, illetve 5/4
kiállítások: 8, illetve 4 perc

Élő közvetítés

Norvégia besegített a magyar férfikézilabda-válogatottnak, Németország legyőzésével ugyanis a spanyolok elleni utolsó középdöntő-mérkőzés előtt eldőlt, a csapat biztosan versenyben marad az olimpiai selejtezőt jelentő helyekért. Spanyolország ellen annyi kérdés maradt csupán, hogy az 5. vagy a 7. helyért mérkőzik pénteken.

Jól kezdett a spanyol együttes, Rocas vezérletével 12 perc alatt 7-3-as előnyre tett szert, a nyitott, agresszív védekezés nem ízlett a magyaroknak. Ebben az időszakban Hombrados is remekelt, amint sikerült megtalálni a gyenge pontjait, ahogy bejött Ilyés és Mocsai egy-egy lövése, máris sikerült faragni a hátrányon.

9-8 után harmadik nekifutásra Katzirz gólja visszaállította a meccsnullt (9-9), Mocsai Lajos ebben az időszakban érezte úgy, egy időkérés átlendítheti a csapatot a holtponton. Érkezett Császár, aki zsinórban három gólt lőtt, pechjére Aguinagalde is jó sorozatot fogott ki, így a félidő 13-13-as döntetlennel zárult.

Forrás: AFP

A második játékrészt nagyon álmosan kezdte az együttes, Romero, Morros, Rocas és Canellas pillanatok alatt négyre növelte az előnyt, Zubaiék pedig képtelenek voltak gólt lőni a csereként pályára lépő exveszprémi klasszisnak, Sterbiknek.

Két gólnál közelebb már nem sikerült lopakodni, 16-18-nál, 19-21-nél és 23-25-nél volt a legszorosabb az állás. A hajrára még Valero Rivera is időt kért, mert elfogyott az ötgólos előny nagy része, az utolsó perceket Romero és García villanásai végleg eldöntötték.

A magyar csapat 30-24-es kikapott, s miután a másik ágon Horvátország 28-24-re verte a lengyeleket, eldőlt, hogy pénteken utóbbi csapat lesz az ellenfél a 7. helyért.

Forrás: AFP

Lékai Máté: "Ritkán kap az ember akkora esélyt, mint most, sajnos nem úgy alakult, ahogy szerettük volna, de mindent meg fogunk tenni, hogy megszerezzük a hetedik helyet. Nagyon akartuk a győzelmet, de most csak ennyire futotta. Óriási küzdelemre számítok a lengyelek ellen, meg fogunk halni a pályán."

Császár Gábor: "Kicsit nyögvenyelősre sikerült ez a meccs, sok helyzetet hagytunk ki, Sterbik pedig új erőt adott az ellenfélnek. Fekszik nekik ez a stílus, lazák, könnyedek voltak, mi meg a végére kicsit elfáradtunk. Egy pici hiányzott csak, ami remélem, majd pénteken meglesz."