Két győzelem és egy vereség után negyedik világbajnoki csoportmérkőzésén Japán ellen lépett pályára a magyar férfikézilabda-válogatott és bár tizenegy góllal is vezetett, végül örülnie kellett a 28-24-es sikernek is. A szerdai szünnap után csütörtökön Ausztria lesz az utolsó csoportellenfél.

Eredmény, B csoport, 4. forduló:
Magyarország - Japán 28-24 (13-8)
Linköping, 1000 néző
v.: Canbro, Claesson (svéd)
gól: Iváncsik G. 9/1, Lékai 6, Császár 5, Ilyés 3, Mocsai T. 2, Iváncsik T. 2, Gulyás 1, illetve Mijazaki 5, Szuemacu 4, Higasinagahama S. 3, Nomura 3/1, Tojoda 2/1, Murakami 2, Higasinagahama H. 2, Kadojama 1, Tomita 1, Kisigava 1
hetes: 2/1, illetve 4/2
kiállítás: 6, illetve 0 perc

Élő közvetítés

A két válogatott korábban nyolcszor játszott egymással, és leszámítva az 1969-es döntetlent és vereséget hat alkalommal magyar sikert született, utoljára 1989-ben meccseltünk, akkor 24-22-re nyertünk.

Remekül kezdett az együttes, az idegeskedést hat perc alatt levetkőzve 4-4 után egy 8-0-s sorozattal gyakorlatilag el is döntötte a mérkőzést. A japánok nem tudták kellő hatékonysággal alkalmazni a nyitott védekezést, mert vagy fel sem tudtak állni a magyarok lerohanása miatt, vagy Lékaiék sakk-mattra játszották a helyzeteket.

12-4 után annyiban változott a játék képe, hogy a két Higasinagahama, Suszaku, illetve öccse, Hozuki pályára lépésével, és a védekezés visszazárásával megzavarodott a magyar csapat, kilenc percig nem lőtt gólt, Császár találata a hajrában legalább azt jelentette, hogy maradt őt gólnyi előny (13-8).

Forrás: AFP

Fordulás után Japán visszatért a nyitott védekezéshez, élt is ezzel a csapat, Iváncsik Gergő révén 21-10-re sikerült meglépni, 40 perc után gyakorlatilag úgy érezhettük, zsebben a biztos győzelem.

Szakamaki kapitány azonban időt kért, Japán visszatért a hatosfalra, ami megoldhatatlan problémát jelentett. Az átlövők a kaput alig találták el, sőt, miután Zubai kilőtte a kapust, a helyére beálló Kai bravúrt bravúrra halmozott.

A hajrában Szuemacu szélsőgólja már 25-21-es állást eredményezett, noha Mocsai Lajos időt kért, Mijazaki révén háromra is csökkent a különbség. A megoldást Császár pályára lépése jelentette, aki az utolsó öt percben háromszor is betalált, Magyarország végül 28-24-re nyert, és a szerdai szünnap után Ausztria ellen búcsúzik a csoportküzdelmektől.

Mocsai Lajos szövetségi kapitány: "Ellentétes érzések vannak bennem. A szokásoktól ellentétben délelőtt komoly edzést tartottunk a nyitott védekezés ellen, ez jól is működött. Amint az ellenfél visszazárt a hatos vonalra, komoly zavarba kerültünk, ezzel visszahoztuk a játékba. Hatos zóna ellen elbizonytalanodtunk, Ilyés piros lapot kapott, többi lövőjátékosunk pedig nem találta el a kaput."