Skócia
Magyarország
15:002024. június 15.
Svájc
A Győr 29-27-re kikapott szombaton a norvég Larvik otthonában a nőikézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének második fordulójában.

Női BL, középdöntő, I. csoport, 2. forduló:
Larvik (norvég) - Győri Audi ETO KC 29-27 (15-14)
Larvik, 1000 néző
v.: Buy, Pichon (franciák)
gól: Löke 10, Kristiansen 5, Mörk 4, Stange 4, Larsen 4/3, Sulland 3/1, Johansen 1, illetve Kovacsics 8/5, Bradeanu 5, Spiridon 4, Vérten 3, Görbicz 3/1, Amorim 2, Hornyák 1, Mravíková 1
hetesek: 7/4, illetve 7/6
kiállítások: 6, illetve 10 perc

A múlt heti első forduló két győztesének összecsapásán az első tíz percben felváltva estek a gólok, de a magyarok egyszer sem vezettek. Hornyák kiállítása alatt lépéselőnybe kerültek a hazaiak, majd a 21. percben, 12-8-as állásnál Konkoly Csaba vezetőedző időt kért. Ezt követően sikerült csökkenteni a hátrányt, és a szünetre majdnem összejött az egyenlítés.

A fordulás után Spiridon kétperces kiállításánál büntetett a norvég bajnokságban listavezető Larvik, gyors támadásainak köszönhetően pillanatok alatt 21-16-ra módosult az állás, ráadásul Görbicz hétméterest rontott. Az ETO irányítója később javított, együttese pedig megkezdte a felzárkózást. Ennek eredményeként hamarosan 24-22-t mutatott az eredményjelző. Ahogy közeledett a végjáték, egyre feszültebb lett a hangulat, de ezt a szakaszt ezzel együtt jobban bírta a magyar bajnok. Az 54. percben már csak minimális volt a hazaiak előnye (26-25). Aztán gyorsított a Larvik, amely támadásai egy részét hétméteressel fejezhette be, ezeket Larsen gólra váltotta.

Breivang kiállításával remekül gazdálkodott a Győr, feljött 29-27-re, ám a következő ziccer kimaradt, ezzel végkép eldőlt a két pont sorsa. A Győr jövő vasárnap Lipcsében javíthat, erre - a német ellenfél játéktudásának ismeretében - van is esélye.

A csoport másik mérkőzésén:
Krim Mercator Ljubljana (szlovén) - HC Leipzig (német) 32-26 (12-15)
Ljubljana, Tivoli Sportcsarnok, 1300 néző
v.: Horácek, Novotny (csehek)
gól: Lekic 12/6, Zácsik 7, Verheljuk 3, Bodnyeva 3, Zrnec 3/1, Vidic 2, Gros 1, Jankovic 1, illetve Kud3acz 7, Müller 4/1, Ommundsen 3/1, Ulbricht 3, Rösler 2, Eriksson 2, Wirén 2, Holmgren 2, Schulze 1

A II. csoportban:
Viborg HK (dán) - Hypo NÖ (osztrák) 35-26 (16-10)
Az Oltchim Valcea (román) - Dinamo Volgográd (orosz) mérkőzésre vasárnap kerül sor.

* * *

A hazai bajnokságban a Vác 21 góllal nyert a Hódmezővásárhely ellen, a Siófok pedig némi meglepetésre döntetlent játszott a Békéscsabával.