A Pécs 2010 hazai pályán kikapott csütörtökön a francia Mondeville-től a nőikosárlabda-Euroliga harmadik fordulójában. Az egy győzelemmel és két vereséggel álló magyar csapat egy hét múlva Kassán folytatja szereplését.

Eredmény, női Euroliga, A csoport, 3. forduló:
Pécs 2010 - Mondeville (francia) 58-70 (15-24, 20-18, 4-11, 19-17)
a magyar csapat legjobb dobói:
Quigley 18, Fegyverneky 12

Gyengén kezdtek a pécsiek az ugyancsak 1/1-es mérlegnél tartó Mondeville ellen, amely 4 perc elteltével már 18-5-re elhúzott. A jég a folytatásban sem tört meg, a hazaiak sok helyzetet elrontottak, a túloldalon pedig Williams remekelt, így a kiválóan lepattanózó franciák - akik az elmúlt két szezonban az Európa-kupában szerepeltek - nemsokára 32-19-re megléptek. Egy Quigley vezette 10-0-s hazai roham révén a félidőben 35-42 volt az állás.

Térfélcsere után a magyar bajnok visszatért a meccs elején látott formához, sorra maradtak ki a támadások, csaknem hét perc alatt mindössze két pécsi pont született, miközben a frissebb vendégek kilencet szereztek.

A 39-53-ról induló zárószakaszban a Djokic-együttes mg egyszer hét pontra felzárkózott, de ennél jobban nem tudta megnehezíteni a 30 pontos Williams által vezérelt Mondeville dolgát.

Az 1/2-es mérlegnél tartó mecsekaljaiak jövő szerdán Kassára látogatnak.

* * *

A Seat Lami-Véd Győr magabiztosan nyert csütörtökön a portugál Vagos vendégeként a női kosárlabda Európa-kupa harmadik fordulójában, így továbbra is százszázalékos.

Eredmény, H csoport, 3. forduló:
Vagos (portugál) - Seat Lami-Véd Győr 58-72 (17-18, 20-16, 10-20, 11-18)
a magyar csapat legjobb dobói
: Olajuwon 27, Carson 16, Vida 11

Az európai szövetség honlapja szerint a 2/0-s mérleggel érkező győriek az amerikai Abi Olajuwon és Essence Carson révén remekül tartották magukat az eddig nyeretlen portugálok csarnokában, a félidőben 37-34 volt az állás. A magyar csapat a harmadik negyedben megfordította a mérkőzést, s végül sima győzelmet aratott, a mezőny legjobbja a nemrég érkezett Olajuwon lett 27 ponttal. A 3/0-ás mutatónál tartó Tapodi-alakulat jövő szerdán a francia Nantes-hoz látogat.