A címvédő Pécs nagy csatában, elsősorban remek hajrájának köszönhetően legyőzte a házigazda Győrt a női kosárlabda NB I vasárnapi rangadóján.

Három negyed után három ponttal még a hazaiak vezettek, ám Tapodi Péter együttese az utolsó tíz percben mindössze két pontot tudott szerezni, a pécsiek viszont remekeltek, s 20 pontot dobva végül magabiztosan nyertek.

Eredmény:
SEAT Lami Véd Győr - Pécs 2010 59-74 (15-15, 20-24, 22-15, 2-20)

* * *

A címvédő Zalaegerszeg vasárnap hat ponttal legyőzte a vendég Sopront a férfi NB I-ben.

Zalakerámia-ZTE KK - Kis-Rába menti Takarék Soproni KC 70-64 (16-31, 20-11, 22-6, 12-16)
Dél Konstrukt-SZTE-Szedeák - MJUS-Fortress Körmend 71-80 (21-29, 21-17, 12-18, 17-16)

* * *

A gyenge szereplés miatt az eddigi tréner, Ivica Mavrenski helyére Szrecko Szekulovicot nevezték ki vasárnap a Pécs férficsapatánál. A 2009-ben Pécsre érkezett Mavrenskinek az Albacomptól szombaton elszenvedett 32 pontos vereség után kellett távoznia. Szekulovic korábban a szombathelyi Falco együttesével bajnoki címet nyert.