A Vasas kilenc góllal győzött a Ferencváros ellen a Vodafone férfi vízilabda ob I hétfő esti mérkőzésén.

Eredmény:
TEVA-Vasas-UNIQA - FTC-Fisher Klíma 15-6 (4-2, 4-0, 2-1, 5-3)

A negyedik forduló hozta az első csúcspárosítást az ob I új idényében, ám a Komjádi uszodában rendezett meccsen inkább csak küzdelmes, de nem túl magas színvonalú csatát vívott egymással a két csapat.

A házigazda, bajnoki címvédő Vasas akciógólokkal hamar elhúzott 3-0-ra, a lassabban éledő Ferencváros az első szünetig 3-1-re, majd 4-2-re felzárkózott, a második nyolc percben viszont a zöld-fehérek mintha elfelejtették volna, hogy a pólót gólra játsszák.

Balszerencséjükre ráadásul a kétszeres olimpiai bajnok Varga Tamás teljesen szabályos találatát rejtélyes okból nem adták meg, miközben az angyalföldi legénység megszórta a vendégek kapuját, s tetemes előnyre tett szert a mind jobban széteső, egyre enerváltabb FTC-vel szemben (8-2). Innentől már csak a hazai siker nagysága volt kérdéses, végül is 15-6-ra nyert a Vasas.