A Seat Lami-Véd Győr csütörtökön könnyedén legyőzte a német Saarlouist a nőikosárlabda Európa-kupa 5. fordulójában, ezzel bebiztosította továbbjutását a legjobb 32 közé.

eredmény, 5. forduló, H csoport:
Seat Lami-Véd Győr - Saarlouis (német) 69-51 (20-15, 16-10, 8-10, 25-16)
a magyar csapat legjobb dobói:
Kublina 15, Olajuwon 14, Vida 10, Carson 10

A mérlegüket múlt héten, Nantes-ban 3/1-re rontó győriek a lett Kublina vezetésével hozták a nyitónegyedet, majd a félidőig még jobban elhúztak a 2/2-nél tartó Saarlouistól (36-25).

Nagyszünet után a házigazdák Olajuwon révén tartották előnyüket, majd a 44-35-ről induló zárófelvonásban egyértelművé tették a diadalt. A 4/1-es mérlegnél tartó Tapodi-alakulat egy hét múlva, a zárókörben a portugál Vagost fogadja egy tét nélküli mérkőzésen, mivel immár biztosan a 32-be jutást jelentő első két hely valamelyikén végez a csoportban.

A csoport másik mérkőzésén:
Vagos (portugál) - Nantes (francia) 75-95

Az állás: 1. Nantes 9 (402-313), 2. GYŐR 9 (346-319), 3. Saarlouis 7, Vagos 5

A Szeviép-Szeged kikapott csütörtökön a spanyol Gran Canaria vendégeként a nőikosárlabda Európa-kupa negyedik fordulójában.

eredmény, 4. forduló, L csoport:
Gran Canaria (spanyol) - Szeviép-Szeged 83-48 (19-8, 13-12, 34-14, 17-14)
Rasheed 12, Roglic 11

Az európai szövetség honlapja szerint az 1/2-es mérleggel álló szegediek már a nyitónegyedben tetemes hátrányra tettek szert, a félidőig pedig csupán 20 pontot hoztak össze a spanyol alakulat ellen (32-20). Térfélcsere után csakhamar 20, majd 30 pontra nőtt a kanári-szigeteki együttes előnye, ezzel eldőlt a mérkőzés.

A Tisza-partiak 1/3-as mérleggel fejezték be szereplésüket a csoportkörben, és továbbjutásuk a trió utolsó, jövő szerdai találkozójától függ. Az első két együttes harcolja ki a legjobb 32 közé kerülést.

Az állás: 1. Gran Canaria 6 pont/3 mérkőzés, 2. SZEGED 5/4, 3. Sint-Katelijne-Waver (belga) 4/3