Az esélyesebb Valladolid 26-23-ra legyőzte a vendég Pick Szegedet a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyedik fordulójában, így a magyar csapat két-két hazai győzelemmel, illetve idegenbeli vereséggel áll csoportjában.

Férfi BL, negyedik forduló, C csoport:
Valladolid (spanyol) - Pick Szeged 26-23 (13-11)
Valladolid:
Sierra, Svensson (kapusok), Victor Alonso 3, Asier Antonio, Bilbija 3, Csutura 2, Delgado, Fernandez 1, Gurbindo 7, Joli 1 (1), Ma. Krivokapics 1, Megias, Perales, Rambo, Rodriguez 3, Rogel, Romero 2, Tvedten 3 (2).
Szeged: Mikler, Tatai (kapusok), Bajorhegyi, Baláz 1, Beocsanin 1, Butenko, Grünfelder, Katzirz 1 (1), Lékai 4, Stranovsky 4, Sulc 7 (1), Törő, Vadkerti, Zubai 5.
kiállítás: 12, illetve 6 perc
hétméteres:
5/3, illetve 3/2
piros lap: Perales

Az ötödik percben volt először eredményes a Szeged, addig kétszer villantak az esélyesebb hazaiak, és az egyenlítés sem késett sokáig. Bátran játszottak a magyarok, és a Lékai, Zubai, Sulc belső hármas révén sikerült a tizennegyedik percben megszerezni a vezetést (5-6). Emberelőnyben aztán a spanyolok fordítottak, ám nem szakadt le a Tisza-parti gárda.

Victor Alonso beállásával gyorsabb lett a hazai együttes, és a huszonkettedik percben 11-7-nél Skaliczki László vezetőedző időt kért. A szünetig Stranovsky jóvoltából apadt a különbség.

Szegedi szempontból borzalmasan, négy kapott góllal indult a második félidő, így futni kellett az eredmény után. A jó kapusteljesítmény miatt így is volt sansz, mert negyedórával a vége előtt 20-16 volt az állás.

Ám emberelőnye alatt megint megugrott a spanyol együttes, és 22-16-ról már nem volt visszaút. A hazaiak ugyan könnyelműsködtek egy kicsit a hajrában (az 57. percben 25-23-ra jött fel a magyar együttes), ám már nem volt idő a bravúrra.

Ha a szegediek kevesebbet hibáznak, esélyük lehetett volna a pontszerzésre. A Tisza-partiak legközelebb november 18-án a csoport legerősebb együtteséhez, az előző idényben négyesdöntőt játszó orosz Csehovszki Medvegyihez látogatnak.