Ötgólos győzelmet aratott a címvédő Dunaújvárosi Főiskola nőivízilabda-csapata a magyar ob I-ben szereplő, londoni olimpiára készülő angol válogatott ellen.

A találkozó első negyede után ugyanis a papíron pályaválasztó angol válogatott örülhetett minimális vezetésnek (2-1), ám több örömre ezúttal nem volt oka Fekete Szilveszter szövetségi kapitány együttesének, mert a második negyedtől az történt a vízben, amit a nyáron alaposan átalakuló, s tovább fiatalodó címvédő eltervezett.

A főiskolások a második nyolc perc végére megfordították az állást (4-5), míg a harmadik etapban hét gólt szerezve végleg eldöntötték a bajnoki pontok sorsát (7-12). A mérkőzés utolsó negyede már nem tartogatott túl sok izgalmat, s bár az angolok nagy hajrát nyitottak a szépítésért, a végül hat gólig jutó Keszthelyi Rita, valamint a négy találatot jegyző Kovács Dóra vezérletével a bajnoki címvédő biztos, 11-16 arányú győzelmet aratott, vagyis a reményeknek megfelelő győzelemmel indította az új szezont.