Nagyszerű első félidő után, hatgólos előnyét majdnem elszórakozva győzelemmel mutatkozott be a DVSC-Korvex nőikézilabda-csapata a Bajnokok Ligájában, miután a B csoport első fordulójában, hazai pályán 22-21-re nyert az osztrák Hypo ellen.

Eredmény, nők, Bajnokok Ligája, B csoport, 1. forduló:
DVSC-Korvex - Hypo Niederösterreich (osztrák) 22-21 (13-7)
Debrecen, 2000 néző
v.: Pavicevic, Raznatovic (montenegróiak)
Debrecen: Kiss É., Triffa (kapusok) - Bogdanovics 4, Bognár B. 3, Borbás 1, Bulath 4/1, Csáki 3, Dakos, Hornyák D., Juhász 2, Karalyos, Kazai 4, Pácz, Slakta, Sopronyi 1, Szabó V., Varsányi.
Hypo: Sanko, Hajgató (kapusok) - Cararo 4, Dadic 1, Doppler, Ivancok, Goricanec, Kaiser 3, Léránt 3, Limal, Matuschkowitz 1, Mauler, Nascimento 8/2, Oliveira Piedade, Pedersen, Plach 1, Ransebner, Rotis-Nagy
hetesek: 4/1, illetve 3/2
kiállítások: 4, illetve 6 perc

Nem kezdte ijedten története első BL-csoportmérkőzését a Debrecen, a Főnix-csarnok lelkes közönsége előtt más a nyolcadik percben kikényszerítette a Hypo-időkérést. Kazai tarthatatlan volt a bal szélen, három gólja mellett Bogdanovics, Kazai és Bognár is eredményes volt, Triffa fantasztikusan védett, 6-1-nél nem is lehetett más választása az osztrákok edzőjének, mint magához hívni tanítványait.

A felzárkózás 6-4-re sikerült is - közben Nascimento még egy büntetőt is kihagyott -, de egy újabb nagy rohammal visszaállt az ötgólos különbség (9-4). A gyenge osztrákok nem tudtak komoly ellenállást kifejteni a remekül kézilabdázó hazaiak ellen, a félidő végül 13-7-es eredménnyel zárult.

A második félidő elején is állandósult a 4-6 gólos előny, először 16-13-nál Dadic góljával lopakodott közelebb a Hypo, de Triffa remekül védett, nem egy olyan akció volt, amelynek során egymás után két bravúrt is bemutatott a mérkőzés során.

A 45. percben azonban kénytelen volt Köstner Vilmos időt kérni, mert Matuschkowitz, Cararo és Nascimento találataival egy gólra, 17-16-ra csökkent az előny.

"Az egész egy idióta játék" - fogalmazott markánsan a Loki trénere, aki dinamikus és gyors játékost kért játékosaitól a sétálgatás helyett.

A 48. percben ugyan 18-18-nál sikerült az osztrákoknak egyenlíteni, de Bulath erőszakos találata után Juhász két akciót is góllal tudott befejezni (21-18). A hajrá mégis izgalmasra sikeredett, Bulath a hajrában hetest hibázott, Léránt Vivien két találatával pedig az 59. perc elején ismét egyenlített a Hypo (21-21).

70 másodperccel a lefújás előtt Bognár szerzett vezetést a Lokinak (22-21), majd a Hypo kért időt, de az elrontott akció azt jelentette, a magyar együttes győzelemmel kezdte a BL-t.

A csoport másik mérkőzésén:
Itxako Navarra (spanyol) - Lipcse (német) 23-24 (12-14)
Estella
v.: Gubica, Milosevic (horvátok)
gól: Barbosa 4/1, Alonso 4, Fernández 4, Pena 3, Soit 3, Turej 3, Kurbanova 1, Barnó 1, illetve Kudlacz 10/3, Müller 4, Augsburg 4, Lyksborg 2, Haugen 1, Ulbricht 1, Eriksson 1, Rösler 1/1
hetes: 4/1, illetve 4/4
kiállítás: 2, illetve 12 perc