Az MKB Veszprém magabiztos győzelmet aratott vasárnap a szlovák Tatran Presov otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája első fordulójában.

Férfi BL, első forduló, B csoport:
Tatran Presov (szlovák) - MKB Veszprém 27-35 (15-19)
Tatran:
Krupa, Popcak (kapusok), Antl 7 (1), Bobjak, Briatka, Bujdos, Dudas, Géci, Kristopans 3, Krok, Marusak, Mazar 2, Mazur 2, Menkovic 4, Mikeci, Mokris, Orlovsky, Pekar 2, Radcenko 4, Sobol, Tumidalsky 3, Urban.
Veszprém: Fazekas, Perics (kapusok), Császár 1, Eklemovics, Gulyás 2, Iváncsik G. 5, Iváncsik T. 4, Korazija, Laluska, Lusnyikov, Nagy K. 1, Pérez 7, Sulics 4, Terzics 2, Vilovszki, Vujin 9 (1).
kiállítás: 2, illetve 14 perc
hétméteres: 2/1, illetve 2/1

Az első gólt a magyar bajnokság alapszakaszában is érdekelt Presov szerezte, ám utána 4-2-re már a Veszprém vezetett. Az eperjesiek egyenlítettek, majd a tizennyolcadik percben 10-7-re elhúzott Mocsai Lajos vezetőedző alakulata. Innen 11-11 lett, ám a szünetre minden addiginál nagyobb lett a különbség.

A szünet után sorra került szimpla vagy dupla emberhátrányba a magyar csapat, ez azonban nem törte meg, hanem parádés játékra sarkallta. Különösen Iváncsik Tamás gólja ment élményszámba, a levegőben megfordulva, háttal a kapunak volt eredményes. Negyedórával a vége előtt 28-20-ra vezetett már a magyar bajnok, és még az is belefért, hogy a gólgyáros Vujin büntetőt hibázzon. Az ötvennegyedik percben kétszámjegyű lett a különbség (23-33), a hajrában aztán még két gólt dobtak az eperjesiek.

A Veszprém jövő szombaton, a csoport rangadóján a francia Montpellier otthonában diadalmaskodó német HSV Hamburgot fogadja.