Először nyert idén a Fehérvár az osztrák hokiligában

Három vereség után első győzelmét aratta a Sapa Fehérvár AV19 az osztrák jégkorong-bajnokságban: a magyar csapat vasárnap a vendég horvát Medvescak Zagreb ellen győzött 5-2-re, elsősorban Sofron István mesterhármasának köszönhetően.

Eredmény:
Sapa Fehérvár AV19 - Medvescak Zagreb (horvát) 5-2 (2-0, 1-2, 2-0)

A fehérváriak ebben az idényben még nem szereztek pontot, most pedig a magyar válogatott szövetségi kapitánya, Ted Sator által dirigált Zagreb volt az ellenfél.

A hazaiak nagyon agresszíven kezdtek, Sofron duplájával biztos előnnyel vonultak pihenőre, ám a folytatásban egyenlítettek a vendégek. Csakhogy fél perc múlva visszavette a vezetést az Alba Volán, és innentől kezdve nem állt meg.

A záró játékrészben belőtte idénybeli első, majd második emberelőnyös gólját - utóbbi volt Sofron harmadik találata.

Kikapott a Vasas Brassóban

A Vasas 4-0-s vereséget szenvedett Brassóban a magyar-román közös jégkorong-bajnokság, a MOL Liga vasárnapi játéknapján. A Dunaújváros hosszabbítás után verte a Steauát, az FTC otthon bukott egy góllal a HSC Csíkszereda ellenében, a Miskolc hazai pályán verte a Fehérvár tartalékosan felálló együttesét.

FTC-Orangeways - HSC Csíkszereda (román) 2-3 (1-1, 0-1, 1-1)
Miskolci Jegesmedvék - Sapa Fehérvár AV19 10-2 (3-0, 4-1, 3-1)
Fenestela Brasov (román) - Vasas 4-0 (2-0, 0-0, 2-0)
Steaua Rangers Bucuresti (román) - Dunaújvárosi Acélbikák.Docler 6-7 (1-2, 4-1, 1-3, 0-1) - hosszabbítás után