Legyőzte Macedóniát a férfikosár-csapat

Bravúros hazai győzelemmel folytatta szereplését az Európa-bajnoki selejtezőben a férfikosárlabda-válogatott: a hatodik fordulóban pénteken 85-82-re verte Macedóniát Szolnokon.

Eb-selejtező, 6. forduló, B csoport:
Magyarország - Macedónia 85-82 (13-25, 27-10, 20-16, 25-31)
Legjobb dobók: Hanga 21, Lóránt 19, Horváth 19, Fodor 15, illetve McCalebb 35, Antic 20

Mészáros Lajos alaposan megfiatalított-átalakított együttese - amely öt forduló után 1/4-es mérlegnél tartott - hatodik mérkőzésén az eddig csak egyszer botló macedónokat fogadta, akik otthon 78-44-re verték mostani ellenfelüket. A magyarok a gyenge kezdést követően, a második negyedben elkapták a fonalat, és tizenkét pontos hátrányból Hanga és Fodor révén a félidőre szenzációs játékkal átvették a vezetést (40-35).

Nagyszünet után Mészáros Lajos tanítványai tizennégy pontra megléptek (54-40), ám a tengerentúli születésű McCalebb irányította vendégek fokozatosan visszajöttek a mérkőzésbe. A 60-51-ről induló zárószakasz során a Lóránt-Horváth-Hanga trió emberfeletti teljesítményt nyújtott, az utolsó perc elején 78-70-et mutatott az eredményjelző. A magyarok a hajrában is remekül koncentráltak és büntetőztek, így óriási csatában kicsikarták a győzelmet.

A 2/4-es mérlegnél tartó Mészáros-gárda hétfőn Bosznia-Hercegovinában lép pályára.

"Hatalmas szívvel nyertünk, igazi csapatmunkát nyújtva. A kritikus pillanatokon a fantasztikus szolnoki közönség, valamint néhány jó egyéni teljesítmény és bravúrgól juttatott át bennünket" - mondta Mészáros Lajos szakmai igazgató.