Hullámvasúton a nőikosár-válogatott

Hazai vereséggel folytatta szereplését az Európa-bajnoki selejtezőben a nőikosárlabda-válogatott, miután hatodik mérkőzésén, pénteken hét ponttal kikapott Bulgáriától Szolnokon.

Kosárlabda, Eb-selejtező, 6. forduló, C csoport:
Magyarország - Bulgária 71-78 (27-13, 10-14, 22-28, 12-23)
Legjobb dobók: Horti 20, Krivacsevics 14, Fűrész 10, illetve Hodges 24, Sztanoeva 10

Az öt forduló után 1/4-es mérleggel álló magyarok hatodik mérkőzésükön a 2/3-nál tartó bolgárokat fogadták, akiktől 68-57-re kikaptak idegenben. Székely Norbert szakvezető gondjait fokozta, hogy az előző meccsen 32 pontot szóró kapitány, Fegyverneky Zsófia lábsérülés miatt gipszcsizmában jelent meg a csarnokban. Az első negyedben nem látszott meg a csapat legjobjának hiánya, a Horti vezette házigazdák 14 ponttal elhúztak, ám a rivális a nagyszünetig tíz pontra felzárkózott (37-27).

Térfélcsere után eleinte maradt a magyar előny, ám a 28. percben már az ellenfél vezetett, főként az Egyesült Államokban született Donneka Hodges segítségével. Az 59-55-ről induló utolsó szakaszban az elfáradó hazaiak már nem tudták tartani a bolgárok ritmusát, így elszenvedték ötödik vereségüket az Eb-selejtezőben.

"Borzalmasan nehéz a helyzetünk, innen nehéz lesz felállni. Ma jól látszottak a csapat erényei és hibái is. Egy hullámvasúton vagyunk, amely nemigen akar ismét felfelé menni. Jó lenne végre ismét győzni, sajnos nem tudunk" - mondta Székely Norbert szövetségi kapitány.