Győzelemmel mutatkozott be a magyar válogatott a nőivízilabda-Világliga európai 1-es csoportjának budapesti selejtezőkörében: Petrovics Mátyás alakulata csütörtökön hatalmas különbséggel, 21 góllal verte Nagy-Britannia együttesét.

Eredmény, Világliga, selejtező, 1. forduló:
Magyarország - Nagy-Britannia 25-4 (9-0, 5-0, 7-2, 4-2)
a magyar góldobók:
Bujka Barbara 6, Pelle Anikó, Valkay Ágnes 4-4, Keszthelyi Rita 3, Kisteleki Dóra, Tóth Ildikó 2-2, Antal Dóra, Szűcs Gabriella, Jancsó Patrícia, Takács Orsolya 1-1

A Duna veszélyeztette Margitszigetről a Szőnyi útra áttelepített torna nyitányán szabadnapos magyar csapatra az a brit gárda várt első ellenfélként, amelyet az egykori kiváló kapus, Fekete Szilveszter irányít, és amely nem kis meglepetésre szerdán 8-7-re legyűrte az alaposan átalakított, amúgy pedig kétségtelenül szebb napokat látott olaszokat. A vendéglátók ellen azonban cseppnyi esélyük sem volt a szigetországiaknak, még szoros meccsre sem.

Pelle Anikóék már az első nyolc percben alaposan megszórták a vendégek kapuját (9-0), s bár a második negyedben kíméletesebbnek bizonyultak, így is 14-0-s félidei KO-val vonultak pihenőre. Jellemzőnek mondható, egyúttal a pompás hazai védekezés dicsérete is, hogy a britek a harmadik játékrész befejező percében lőtték első góljukat.

Ebben azonban sok örömük nem tellett, hiszen a vége 24-4 lett a Petrovics-csapat javára, amelyben különösen hálóérzékenynek bizonyult a balkezes center, a hatszor is eredményes Bujka Barbara, továbbá két szintén idegenlégiós játékos, az egyformán 4 találatot jegyző Valkay Ágnes és a csapatkapitány Pelle.

A nap másik mérkőzésén:
Németország - Olaszország 12-6 (3-0, 2-1, 3-3, 4-2)

A németek már 5-0-ra vezettek, amikor az itáliaiak először betaláltak. A déliek 7-4-re még visszakapaszkodtak, de érdemben nem tudtak beleszólni a mérkőzés alakulásába.