Súlyos, hatgólos vereséget szenvedett a román Valcea nőikézilabda-csapata a dán Viborg vendégeként a Bajnokok Ligája-döntő első mérkőzésén. A két csapatban szereplő magyar játékosokat nem nevezték a mérkőzésre.

Eredmény, Bajnokok Ligája, döntő, 1. mérkőzés:
Viborg HK (dán) - Oltchim Valcea (román) 28-21 (14-11)
Herning
v.: Nikolic, Stojkovic (szerbek)
gól: Popovic 8, Varzaru 6/3, Jurack 5, Skov 3, Lunde-Borgersen 2, Mikkelsen 2, illetve Stanca 6, Neagu 6/3, Lecusanu 3, Maier 2/1, Nechita 2, Vizitiu 1, Puscasu 1
hetesek: 3/3, illetve 4/4
kiállítások: 12, illetve 10 perc

Nem esett abba a hibába a Viborg, mint egy évvel korábban, amikor a Győri Audi ETO ellen elbukta a nőikézilabda-BL döntőjének első, hazai összecsapását. A címvédő ezúttal végig kézben tartotta az összecsapást, s bár 7-7-ig a románok is tartották magukat, a félidőben már 14-11-re a dánok vezettek.

A szünet után Popovic vezérletével 19-13-ra meglépett a Viborg, a hajrában már tíz góllal is vezetett (28-18), végül az utolsó öt percet ugyan 3-0-ra elbukta, de 28-21-es sikerével így is csoda kellene a Valceának a jövő szombati, romániai visszavágón a végső diadalhoz.

A mérkőzésen a két csapat magyar légiósai közül sem Kovacsicz Mónika (Viborg), sem Szűcs Gabriella (Valcea) nem lépett pályára.