A legutóbb bronzérmes Pécs hazai pályán nagy csatában legyőzte szerdán a tavaly döntős Szegedet a női kosárlabda NB I két sikerig tartó elődöntőjének nyitányán.

Eredmény, női NBI, rájátszás, elődöntő, 1. mérkőzés:
MiZo Pécs 2010 - Szeviép-Szeged 64-60 (19-14, 13-19, 17-6, 15-21)
a legjobb dobók:
Vajda 21, Fegyverneky 20, Ohlde 13, illetve Németh 14, Zserzserunova 13, Ciglar 13, Sipaviciute 10

A pécsieknek volt miért visszavágniuk az idén ugyancsak euroligás Szegednek, mivel a tavalyi elődöntőben meglepetésre a Tisza-partiak bizonyultak jobbnak. Ennek megfelelően nagy tempóban kezdett a baranyai gárda, és Vajda, illetve Fegyverneky révén biztosan hozta a nyitónegyedet, ám a vendégek rákapcsoltak, és a félidőig - elsősorban Némethnek köszönhetően - ledolgozták a hátrányt, sőt, fordítottak (32-33).

A harmadik felvonás ismét a belelendülő házigazdáké lett, ekkor már-már eldőlni látszott az első meccs, ám a Bencze-együttes megint csak felzárkózott, és két perccel a vége előtt nyerésre állt (58-59). A hajrá azonban a mecsekieknek sikerült jobban: Fegyverneky és Vajda összesítésben 1-0-s előnyhöz juttatta csapatát.

A két sikerig tartó párharc második mérkőzését vasárnap játsszák Szegeden.